Audi Sport TT Cup. Świetne wyniki Jana Kisiela przed debiutem

Jan Kisiel wygrał trening, kwalifikacje, a także symulację wyścigu przed swoim debiutem w serii Audi Sport TT Cup na torze Hockenheim.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Testy przed sezonem odbyły się w marcu w Barcelonie oraz w weekend na torze Hockenheim. Podczas dwudniowej rywalizacji polski kierowca był niepokonany. Kisiel wygrał trening, kwalifikacje, a także symulację wyścigu na dystansie 17 okrążeń.

- Bardzo się cieszę, że udało mi się osiągnąć tak zadowalające wyniki. Szczególnie ciekawy był wyścig, który udało mi się wygrać ze znaczną przewagą, ale po zaciętej walce - cieszył się Kisiel. - Teraz myślę już o najbliższym weekendzie i skupiam się na tym, aby jak najlepiej wypaść podczas debiutu - dodał.

Kisiel to 20-letni kierowca, który może pochwalić się już sporym doświadczeniem. Od 2002 roku startuje w różnych seriach wyścigowych, między innymi w European Kart Trophy, European Renault Clio Cup, European Clio Cup oraz Volkswagen Castrol Cup.

Debiutująca w tym roku seria Audi Sport TT Cup towarzyszy startom renomowanej niemieckiej serii wyścigowej DTM. Podczas sześciu weekendów na torach Austrii i Niemiec - w 12 wyścigach - rywalizować będzie 18 młodych, utalentowanych kierowców, a także sześciu kierowców gościnnych. Do czołowej osiemnastki Kisiel zakwalifikował się spośród 165 kandydatów z całego świata. Kierowcy zasiądą w identycznych modelach Audi TT wyposażonych w dwulitrowy silnik TFSI, osiągających moc 310 KM.

Sekret dżina i Hamilton odjeżdżający rywalom [ZDJĘCIA Z F1]

Więcej o: