Rajd Szwecji. Kubica drugi na odcinku testowym, wypadek Sołowowa

Tylko mistrz świata Sebastien Ogier (VW Polo WRC) przejechał czterokilometrowy odcinek testowy przed Rajdem Szwecji szybciej niż Robert Kubica (Ford Fiesta WRC). Oficjalny start imprezy w czwartek wieczorem.

Kubica wykonał sześć przejazdów odcinka testowego i to na ostatnim wykręcił rewelacyjny czas. Niespełna czterokilometrową próbę w okolicy Hagfors pokonał w rewelacyjnym czasie 1:59.2. Mistrz świata Sebastien Ogier był szybszy o zaledwie 0,2 sekundy, a trasę o 0,1 sekundy wolniej przejechał Kris Meeke (Citroen DS3 WRC). Kubica był też najszybszym kierowcą Fiesty.

Odcinek testowy to szansa dla kierowców, by przekonać się jakie warunki panują na trasie i sprawdzić różne ustawienia samochodu. Daleko idących wniosków wyciągać nie należy, bo wiele zależy od pogody i stanu nawierzchni na kolejnych próbach, a także kolejności startu, ale rewelacyjny wynik Kubicy cieszy i napawa optymizmem przed startem rajdu.

Wypadek podczas drugiego przejazdu odcinka testowego miał Michał Sołowow. Jego Ford Fiesta WRC odbił się od bandy, a następnie kilka razy rolował i wpadł poza drogę. Obracające się auto uderzyło w stojącego w niedozwolonym miejscu fotografa, ale na szczęście do tragedii nie doszło. Mężczyzna został przewieziony do szpitala na obserwację i dalsze badania. Kierowca i pilot wyszli z wypadku bez szwanku, a auto wróciło już do serwisu.

Rajd Szwecji rozpocznie się tuż przed godz. 20 w Karlstadt. Po oficjalnej ceremonii kierowcy będą rywalizować w parach na pierwszym odcinku specjalnym na torze wyścigów konnych.

Alaba i Weiser w stringach... oraz inni piłkarze w bieliźnie [ZDJĘCIA]

Więcej o: