Formuła 1. McLaren ogłasza skład: Alonso i Button

To już oficjalne: Fernando Alonso wraca do McLarena. Kultowa stajnia postawiła na doświadczenie: drugim kierowcą będzie mistrz świata z 2009 roku - Jenson Button.

McLaren zakontraktował dwóch mistrzów świata, jednych z najstarszych kierowców w stawce. 22-letni Kevin Magnussen, który w tym sezonie debiutował w barwach teamu z Woking, będzie kierowcą rezerwowym. Duńczyk zdobył w sumie 55 punktów i zajął 11. miejsce w klasyfikacji generalnej. Świetnie radził sobie przede wszystkim w pierwszych wyścigach, potem coraz rzadziej punktował.

Mimo że Button zdobył dla McLarena dwa razy więcej punktów od Magnussena (8. miejsce w generalce), jeszcze kilka tygodni temu to on był głównym kandydatem do odejścia. Za Brytyjczykiem w ostatnich dniach wstawił się m.in. Lewis Hamilton. McLaren postawił na doświadczenie.

Podpisanie kontraktu z Hiszpanem nie jest zaskoczeniem - Hiszpan po odejściu z Ferrari długo dogadywał szczegóły kontraktu. Ostatecznie podpisał dwuletnią umowę. Według pierwszych informacji zarobi za rok 20 milionów funtów.

- Mogę śmiało powiedzieć, że to najlepszy skład kierowców w całej stawce - mówi Ron Dennis, szef McLarena. - Chcę podziękować Kevinowi za świetną robotę w sezonie 2014. On nadal jest częścią zespołu i ma świetne perspektywy.

Post użytkownika McLaren .

Nowy sezon Formuły 1 startuje 15 marca w Australii.

Najpoważniejsze wypadki w F1 z ostatnich lat

źródło: Okazje.info

Więcej o: