Kubica: Decyzja do dwóch tygodni

- Wciąż jeszcze nie wiem, co będę robił w przyszłym sezonie, ale muszę podjąć decyzję bardzo szybko, w ciągu kilku dni - mówi Robert Kubica. Polak wykluczył możliwość ścigania się w rallycrossie.

Kubica w wywiadzie opublikowanym na włoskiej stronie Red Bulla mówi, że decyzja o jego przyszłości zapadnie w ciągu dwóch tygodni. - Wciąż istnieje kilka możliwości. Oczywiście chciałbym kontynuować karierę w WRC, ale z drugiej strony mógłbym wrócić na tor... To dla mnie bardzo ważne osobiste wyzwanie.

Dziennikarz zapytał Kubicę o połączenie startów w wyścigach i rajdach. Taką opcję podobno proponuje Citroen, który chciałby, żeby Polak oprócz w WRC startował także w serii WTCC. - To dwa zupełnie różne światy. Wychowałem się na torach i mam z nich sporo doświadczeń. Rajdy wymagają zupełnie innego podejścia. Dwa lata spędziłem w rajdach, czyli w świecie, w którym doświadczenie jest kluczowe, jeśli nie konieczne. Powoli staję się coraz pewniejszy i w mojej opinii robię mniej błędów. W tym roku z prędkością, którą mam, zdałem sobie sprawę, że jeśli będę wytrwały, to wyniki przyjdą. WRC wciąż mnie inspiruje, ale zobaczymy, co będzie dalej - dodaje Polak.

Kubica wykluczył jedną możliwość - na pewno nie zobaczymy go w rallycrossie, czyli wyścigach na torach z mieszaną (szutrową i asfaltową) nawierzchnią. - Wiem, czym jest rallycross, ta kategoria ostatnio bardzo się rozwija, ale nie widzę siebie na tych torach w 2015 roku.

Kubica w ostatni weekend listopada bierze udział w pokazowej imprezie Monza Rally Show, na której ściga się m.in. z Kenem Blockiem i Valentino Rossim. Śledź naszą relację na żywo >>

WRC czy wyścigi? Gdzie skończy Kubica?

Więcej o: