WRC. Kris Meeke zostaje w Citroenie. Kto drugim kierowcą?

35-letni Brytyjczyk Kris Meeke ma zostać na kolejny sezon w rajdowym teamie Citroena. Zespół jeszcze nie podjął decyzji, kto będzie jego drugim fabrycznym kierowcą. Wśród kandydatów wymienia się Roberta Kubicę.

Oficjalnie Citroen jeszcze nie potwierdził przedłużenia umowy z Meeke'em, ale w rajdowych mediach uznaje się to za pewnik. 35-letni Brytyjczyk spełnił oczekiwania szefów zespołu, czterokrotnie stając w tym sezonie na najniższym stopniu podium. Przed kończącym sezon Rajdem Wielkiej Brytanii zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców.

Citroen cały czas zastanawia się, kto będzie drugim fabrycznym kierowcą. Wątpliwe, by w zespole pozostał Mads Ostberg. Wśród nazwisk, które krążą w rajdowych plotkach, wymienia się Pettera Solberga, Sebastiena Chardonnet i Roberta Kubicę. Solberg to mistrz świata z 2003 roku i trzykrotny wicemistrz WRC, ale Norweg od dwóch lat rywalizuje w rallycrossie. 26-letni Chardonnet czeka na swoją szansę w teamie WRC, a Kubica wciąż zastanawia się, czy kontynuować karierę w WRC. Jeśli miałby w rajdowych MŚ zostać, to Citroen wydaje się być jedynym możliwym w tej chwili miejscem.

Zespół Citroena oficjalnie decyzje na temat składu swojego zespołu ma ogłosić tuż po zakończeniu Rajdu Wielkiej Brytanii. Wtedy też będzie też pewne, czy Francuzi wystawią dwa zespoły, czy jeden.

Jedenaście startów Kubicy na efektownych zdjęciach

Czy w przyszłym sezonie Robert Kubica będzie jeździł w WRC?
Więcej o: