Formuła 1. Hamilton z Rosbergiem na "wojennej stopie" od GP Belgii

Lewis Hamilton, lider klasyfikacji kierowców F1, zdradził brytyjskim mediom, że incydent z Nico Rosbergiem w GP Belgii spowodował, że obaj kierowcy zespołu Mercedes GP są na "wojennej stopie".

Hamilton w niedzielę wygrał GP USA, odnosząc piąte zwycięstwo z rzędu, a dziesiąte w sezonie. 29-letni Brytyjczyk z 316 punktami jest liderem w klasyfikacji kierowców, o 24 wyprzedzając Nico Rosberga, kolegę z zespołu Mercedes GP.

Hamilton zdradził brytyjskim mediom, że od incydentu w GP Belgii jest na "wojennej stopie" z Rosbergiem. Wówczas bolidy obu kierowców zetknęły się na zakręcie na drugim okrążeniu. W wyniku kolizji Rosberg przebił Hamiltonowi oponę. Brytyjczyk zjechał do pit-stopu, spadł na 19. miejsce. Ostatecznie przez problemy z bolidem nie ukończył wyścigu. - Byłem zaskoczony. Po wyścigu po prostu powiedział, że uderzył we mnie celowo. Dodał, że mógł tego uniknąć, ale tego nie zrobił, bo "chciał coś udowodnić". I zwalił winę na mnie - opowiadał wtedy Hamilton.

 

- Po czterech z rzędu wygranych wyścigach, od GP Monaco przydarzyła się zła seria. Po Spa postanowiłem, że muszę wreszcie to zmienić, a to oznaczało wojnę - powiedział krajowym mediom Hamilton. I dodał: - Negatywną "bombę" zmieniłem na pozytywną energię.

W niedzielę o 17 polskiego czasu na brazylijskim torze w Interlagos odbędzie się przedostatnie Grand Prix cyklu 2014 (relacja na żywo na Sport.pl). Hamilton, mimo prowadzenia w klasyfikacji generalnej, nie czuje przewagi psychologicznej nad Rosbergiem.

- Nico potrafi zresetować się. Ma bardzo mocną psychikę. Wciąż walczy o tytuł - powiedział Brytyjczyk.

Hamilton w Brazylii nie zapewni sobie drugiego tytułu mistrzowskiego w karierze. Nawet jeśli Rosberg nie ukończy wyścigu, a Brytyjczyk będzie najszybszy. Wszystko rozstrzygnie się w GP Abu Zabi (23 listopada), bo punkty w ostatnim wyścigu w 2014 roku będą liczone podwójnie. Mnożenie dorobku to nowość wprowadzona przez tym sezonem.

Scenariusze walki o mistrzostwo:

Hamilton zdobędzie tytuł, jeśli:

- wygra dwa pozostałe wyścigi;

- w pozostałych wyścigach Rosberg nie zdobędzie od niego więcej niż 24 punkty;

- w przypadku dwóch triumfów Rosberga zajmie trzecie miejsce w GP Brazylii i drugie w GP Abu Zabi;

Rosberg zdobędzie tytuł, jeśli:

- w pozostałych wyścigach zdobędzie o 25 punktów więcej od Hamiltona;

- wygra dwa pozostałe wyścigi, a Hamilton zgromadzi w nich maksymalnie 50 punktów;

- wygra w Sao Paulo i nie ukończy GP Abu Zabi, a Hamilton do końca sezonu nie zdobędzie nawet punktu;

- nie ukończy GP Brazylii, ale wygra GP Abu Zabi i Hamilton nie zdobędzie więcej niż 25 punktów.

Colin Clark podsumowuje sezon Kubicy. To, co zrobił do tej pory jest niewiarygodne

Więcej o: