Kubica nie tylko w WRC? Wróci do wyścigów?

Według belgijskiego magazynu ?Autonews? Robert Kubica w przyszłym sezonie może jeździć w barwach Citroëna. Co ciekawe, Polak mógłby startować w rajdowych mistrzostwach świata oraz w serii WTCC (mistrzostwa świata samochodów turystycznych).

Sezon rajdowy zbliża się ku końcowi, więc na łamach mediów zajmujących się motorsportem coraz częściej goszczą plotki dotyczące przyszłości czołowych kierowców. Mimo że Robert Kubica nie podjął jeszcze decyzji odnośnie nowego roku, od pewnego czasu mówi się, że Polak nie jest zadowolony ze współpracy z M-Sportem i jego szefem - Malcolmem Wilsonem.

Kubica na każdym kroku podkreśla, że skupia się tylko na obecnym sezonie WRC (do końca zostały dwa starty - w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii) i o przyszłości będzie myślał w listopadzie. Spekulacje "Autonews" są jednak wyjątkowo ciekawe.

Powrót do Citroëna?

Wydaje się, że najbardziej oczywistą opcją dla polskiego kierowcy jest powrót na stare śmieci, czyli do Citroëna, z którym zdobył tytuł w WRC2. "Autonews" twierdzi, że rok temu Kubica otrzymał propozycję od francuskiego teamu - zakładała ona pomieszanie startów w WRC oraz w wyścigowej serii WTCC, w której ściga się obecnie były mistrz świata Sebastien Loeb. Polak nie przyjął jej ze względu na swojego sponsora - firmę Lotos. Citroën od ponad 40 lat związany jest z Totalem. - Brak porozumienia między sponsorami to główny powód, że Kubica nie jest z nami - mówił rok temu szef Citroën Total World Rally Team.

Według dziennikarzy magazynu taki scenariusz jest możliwy także w przyszłym sezonie. W zespole Citroëna w WTCC zwalnia się miejsce - odchodzi Yvan Muller. Kubica mógłby startować więc u boku Sebastiena Loeba i Argentyńczyka Jose Marii Lopeza. W WRC byłby partnerem Krisa Meeke. Trzecim kierowcą Citroëna jest jeden ze sponsorów teamu Khalid Al Qassimi.

Citroën w WTCC

Citroën to obecnie najsilniejsza ekipa w serii WTCC. Francuski team na dwa wyścigi przed końcem sezonu zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji końcowej. W WRC w klasyfikacji konstruktorów Citroen zajmuje drugie miejsce po Volkswagenie, który zapewnił sobie już tytuł.

Więcej o: