Rajd Francji. Kubica: Popełniłem błąd, bardzo mi żal

- Na ostatnim odcinku popełniłem błąd. Źle oceniłem stan przyczepności na wilgotnej partii oesu. Bardzo mi żal straconej szansy - powiedział Robert Kubica po tym, jak wypadł z trasy tuż przed końcem Rajdu Francji.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

- Na ostatnim odcinku popełniłem błąd. Źle oceniłem stan przyczepności na wilgotnej partii oesu. Przy poprzednim przejeździe pojechałem tam dość ostrożnie. Niestety, za drugim razem na asfalcie leżało sporo naniesionego brudu i już nie zdołałem się z tego wybronić. Bardzo mi żal straconej szansy. Zdobywanie doświadczenia w nowej dyscyplinie bywa frustrujące - przyznał polski kierowca po wypadnięciu z trasy podczas ostatniego dnia Rajdu Francji.

Pech Kubicy

Do historycznego wyniku dla polskich rajdów Robertowi Kubicy zabrakło kilku kilometrów. Polak wypadł z trasy na ostatnim oesie i ostatecznie nie zdobył ani jednego punktu. Przed wypadkiem był czwarty. Wygrał Fin Jari Matti-Latvala.

Do momentu feralnego wypadku to był kapitalny rajd dla polskiej załogi. Kubica jechał spokojnie, choć trzeba przyznać, że dwa razy miał sporo szczęścia. Pierwszego dnia na jednym z ciasnych nawrotów nie zdołał wyhamować i zsunął się do rowu. Udało mu się jednak wrócić na trasę, a strata (kilkanaście sekund) nie odbiła się na jego miejscu w generalce. Niebezpiecznie było także w niedzielę, gdy przez naniesiony na drogę piasek na jednym z zakrętów kilka metrów przejechał na dwóch kołach (wszystko działo się na szóstym biegu). Przez zdecydowanie większą część wyścigu Kubica jechał szybko (wyniki w okolicach pierwszej piątki), ale bezpiecznie. - Mogliśmy jechać znacznie szybciej, szczególnie jeżeli zna się trasę. Jedziemy jednak ostrożnie - mówił po jednym z sobotnich oesów.

Niestety, Kubica wypadł z trasy na jednym z zakrętów i nie ukończył rajdu. Feralny błąd boli tym bardziej, że czwarte miejsce w Rajdzie Francji byłoby największym osiągnięciem Kubicy w rajdowej karierze, a zarazem najlepszym wynikiem w historii polskich startów w WRC. Rok temu krakowianin zajął w Niemczech rekordowe piąte miejsce.

Zobacz wideo

Spartathlon - najtrudniejszy ultramaraton świata [ZDJĘCIA]

Czy Kubica osiągnie w tym sezonie ów historyczny wynik?
Więcej o: