MotoGP. Jedenaste zwycięstwo Marqueza

Hiszpan Marc Marquez odniósł swoje 11. zwycięstwo w sezonie. Drugie miejsce na torze Silverstone zajął Jorge Lorenzo, a trzeci był Valentino Rossi.

Marquez długo jechał za plecami Lorenzo. Na siedem okrążeń przed końcem zaatakował i wyprzedził swojego rodaka. Do ostatnich metrów trwała zażarta walka między motocyklistami, ale górą ostatecznie był mistrz świata. Dla Marqueza było to jedenaste zwycięstwo w sezonie odniesione w dwunastym wyścigu. Nie wygrał do tej pory tylko raz - w Czechach, gdzie ukończył zawody na czwartym miejscu.

Po 12 z 18 wyścigów 21-letni Hiszpan zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Ma 288 punktów na koncie i 89 "oczek" przewagi nad drugim Danim Pedrosą, który tym razem był czwarty.

Kolejny wyścig - w San Marino - odbędzie się 14 września.