Robert Kubica narzeka na zespół. Spodziewał się więcej

Polak po raz kolejny narzeka na współpracę ze swoim zespołem M-Sport i otwarcie mówi, że spodziewał się po nim znacznie więcej. Kubica przyznał, że ?niektóre rzeczy były lepsze w poprzednim zespole?. Szczegóły wolał jednak zachować dla siebie i nie zdradził ich w wywiadzie dla portugalskiego autosportu.

- W swojej karierze czerpałem dużo przyjemności ze współpracy z angielskimi zespołami, więc gdy znów dostałem taką możliwość, miałem spore oczekiwania względem zespołu. Niestety, przekonałem się, że mentalność angielskich zespołów w rajdach samochodowych jest chyba trochę inna. Przykro mi, że moje początkowe podekscytowanie szybko minęło. Nadal uważam, że angielskie zespoły są najlepsze jeżeli chodzi o metody pracy, ale niektóre rzeczy były lepsze w moim poprzednim zespole. Szczegóły wolałbym zachować dla siebie - przyznał Robert Kubica w rozmowie z portugalskim, autosportem.

Kubica pracuje z zespołem M-Sportem osiem miesięcy. Wcześniej Polak jeździł dla Citroena, w którym wywalczył w poprzednim sezonie rajdowe mistrzostwo świata w kategorii WRC 2.

Polak przyznał też, że przed sezonem 2014 dużo czasu zastanawiał się czy nie zrezygnować. Kubica nie wyklucza pozostania w Rajdowych Mistrzostwach Świata w 2015 roku, ale przyznaje, że nic nie jest pewne w tym momencie.

- Po decyzji Maćka Barana długo zastanawiałem się czy chcę kontynuować jazdę w rajdach. Pilot odgrywa niezwykle istotną rolę dla kogoś z małym doświadczeniem tak jak ja - przyznał Kubica. - Nie wiem co będzie w przyszłym roku. Jest jeszcze sporo czasu do końca. Ten sezon był bardzo trudny - zaznaczył.

Piłka nożna w F1. Vettel i Ricciardo kontra mistrzyni świata we freestylu

Więcej o: