WRC. Rajd Finlandii. Kubica solidny, Ogier goni Latvalę

Trzeciego dnia Rajdu Finlandii Robert Kubica unikał kłopotów i jechał dość szybko. Miejsca pod koniec pierwszej dziesiątki na poszczególnych etapach należy uznać za dobre wyniki. W niedzielę ostatni dzień rajdu - o zwycięstwo powalczą Jari-Matti Latvala i Sebastien Ogier.

Polak, który wystartował w sobotę dzięki systemowi Rally2, przez 45-minutową karę za nieukończone piątkowe odcinki w klasyfikacji generalnej już się nie liczy, ale jazdę w sobotę potraktował szkoleniowo. Był pierwszym autem na trasie, co na szutrze oznacza przecieranie szlaku. Jechał dobrze, szybko, ale nie szaleńczo. Obyło się bez przygód. Podczas popołudniowych przejazdów plasował się na 7. i 8. miejscach. Zebrał kolejne ważne doświadczenia, ale też pokazał, że można na nieznanej trasie jechać szybko i bez kłopotów.

- To był bardzo pożyteczny dzień. Wolałbym nie startować pierwszy, ale tak już jest. Zebraliśmy dużo doświadczeń, dużo nauki - mówił na mecie ostatniego sobotniego odcinka. Wcześniej Polak nieco narzekał na to, że musiał czyścić trasę, i trochę na samochód, w którym znów szwankowała skrzynia biegów. Szkoda piątkowej kraksy, bo była szansa na dobry wynik.

Ciekawie jest w czołówce. Jari-Matti Latvala nadal prowadzi, ale z przewagi zostało mu zaledwie 3,4 sekundy. Po przygodzie na jednym z popołudniowych oesów Fin stracił jeden z hamulców i musiał zwolnić. Problem kolegi z zespołu Volkswagena wykorzystał Sebastien Ogier, który błyskawicznie odrobił większość z blisko półminutowej straty. W niedzielę pomiędzy nimi rozegra się walka o zwycięstwo w Rajdzie Finlandii.

- Ta przewaga to nic, ale najważniejsze, że ona jest. Teraz możemy naprawić samochód i jutro będziemy walczyć - powiedział Latvala.

- Walka o mistrzostwo świata w ogóle mnie nie obchodzi. Teraz liczy się tylko wygrana w Rajdzie Finlandii - dodał.

W niedzielę przed kierowcami trzy odcinki specjalne o łącznej długości 37 km. Początek OS24 o godz. 8.25. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE

Niedzielne odcinki Rajdu Finlandii

godz. 8.25 - OS24 Ruuhimäki 1 (7,10 km)

godz. 9.43 - OS25 Myhinpää (23,10 km)

godz. 12.08 - OS26 Ruuhimäki 2 (Power Stage) (7,10 km)

Więcej o: