WRC. Rajd Finlandii. Kubica wypadł z trasy. W piątek już nie pojedzie

Robert Kubica wypadł z trasy Rajdu Finlandii na piątym odcinku specjalnym. Do zdarzenia doszło 1,6 km po starcie oesu. Polski kierowca w piątek już nie będzie jeździł.

Kubica po pierwszy dniu Rajdu Finlandii zajmował dobre dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu, ale na poprawę rezultatu nie ma już szans. Zaledwie 1,6 km po starcie do piątego odcinka specjalnego Pihlajakoski na jednym z zakrętów jego ford fiesta WRC wypadł z trasy i wpadł do rowu. Na szczęście kierowcy oraz pilotowi Maciejowi Szczepaniakowi nic się nie stało.

Auto Kubicy nie jest poważnie zniszczone, ale uszkodzenia są na tyle poważne, że Polak na trasę w piątek już nie wróci. Wiele wskazuje, że będzie mógł skorzystać z systemu Rally2 i wziąć udział w sobotnich i niedzielnych odcinkach specjalnych. Kary czasowe za każdy nieukończony odcinek odbiorą mu szanse na walkę o dobrą lokatę.

OS Pihlajakoski sprawił nieco problemów także innym kierowcą. Jadący Hyundaiem Thierry Neuville też jeden z zakrętów pojechał za szeroko, nieco obił bok swojego auta i urwał tylny spojler. Drobną przygodę miał też Kris Meeke, ale obaj do mety oesu dojechali.

Liderem rajdu po pięciu odcinkach specjalnych jest jadący volkswagenem Fin Jari-Mati Latvala, który wyprzedza o blisko sześć sekund mistrza świata Sebastiena Ogiera.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA