Kubica dziewiąty po pierwszym dniu Rajdu Finlandii

Robert Kubica na czterech czwartkowych oesach plasował się w okolicach dziesiątego miejsca, ale dzięki problemom Henninga Solberga zajmuje w generalce dziewiąte miejsce. Prowadzi Jari-Matti Latvala przed Sebastianem Ogierem. Relacja z piątkowych zmagań od 8 w Sport.pl

Rajd Finlandii zaczął się niespodziewanie - od ulewy. Nad trzema leśnymi odcinkami specjalnymi przeszła burza, ale warunki na trasie nie wypaczyły wyników rywalizacji, które po pierwszym dniu wyglądają zgodnie z przewidywaniami - o zwycięstwo na szybkich szutrach powalczą Jari-Matti Latvala i Sebastien Ogier.

Fiński kierowca w piątek wygrał pierwsze dwa oesy, a na trzecim miał taki sam czas jak mistrz świata. Ogier sam przyznał, że podczas pierwszych dwóch prób nie ustrzegł się błędów, ale i tak jest zadowolony z osiągniętych wyników. Podczas rozgrywanego na ulicach miasteczka Harju OS4 Francuz pokonał Fina o 0,8 sekundy, ale przed drugim zmagań do Latvala jest liderem klasyfikacji generalnej.

Kubica na dwóch pierwszych oesach jechał bardzo ostrożnie. - Nie mogę konkurować z kierowcami, którzy są specjalistami od tego rodzaju dróg. Cały czas zbieram doświadczenie, ale byliśmy świadomi, że tak będzie, więc na razie jestem zadowolony. Trasy są bardzo szybkie i musimy ufać opisowi - mówił po drugiej próbie.

Na trzecim oesie problemy miał wyprzedzający Kubicę Henning Solberg, który wjechał na kamień i stracił ponad 20 sekund. Dzięki temu Polak awansował w generalce na dziewiąte miejsce.

Na wieczornym oesie w Harju Kubica ze Szczepaniakiem zajęli 10. miejsce. Kierowca M-Sportu miał problemy z jazdą po asfaltowej części odcinka. - Nie najlepiej mi się jeździ na szutrowych oponach po asfalcie. Mieliśmy też problem z pracą silnika. Przed nami jeszcze długi rajd - mówił na mecie.

W piątek kierowcy mają do przejechania dziewięć odcinków specjalnych. Początek zmagań o 8.18, relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Klasyfikacja generalna po pierwszym dniu:

ssss Fot. ss

Piątek w Rajdzie Finlandii:

godz. 8.18 - OS5 Pihlajakoski 1 (14,10 km)

 

godz. 9.26 - OS6 Päijälä 1 (23,00 km)

 

godz. 10.24 - OS7 Kakaristo 1 (20,50 km)

 

godz. 11.42 - OS8 Painaa 1 (7,49 km)

 

godz. 14.56 - OS9 Pihlajakoski 2 (14,10 km)

 

godz. 16:04 - OS10 Päijälä 2 (23,00 km)

 

godz. 17.02 - OS11 Kakaristo 2 (20,50 km)

 

godz. 18.20 - OS12 Painaa 2 (7,49 km)

 

godz. 19.30 - OS13 Harju 2 (2,20 km)

Najszybsze i najpiękniejsze kobiety w motosporcie [ZDJĘCIA]

Więcej o: