GP Wielkiej Brytanii. Wyjątkowy wyścig Jensona Buttona

Grand Prix Wielkiej Brytanii dla Jensona Buttona będzie szczególne. Pojedzie w wyjątkowym różowym kasku, którym oddaje hołd swojemu zmarłemu ojcu. Kierowcę wspiera cały zespół McLarena i tysiące kibiców, którzy na wyścigu pojawią się w różowych koszulkach.

Button do niedzielnego wyścigu wystartuje z trzeciego pola startowego. Przed nim będą tylko Nico Rosberg i Sebastian Vettel. - Okrążenie zjazdowe było bardzo wzruszające. To wyścig przed moją publicznością i z pewnością Mój Staruszek byłby bardzo szczęśliwy. On na pewno się uśmiecha - mówił Button po kwalifikacjach.

Jego ojciec, John Button w latach 70. odnosił sukcesy w rallycrossie. Przez ostatnie 14 lat uważnie śledził karierę syna, był na prawie każdym jego wyścigu. Zmarł w styczniu.

- Bardzo za nim tęsknię, zwłaszcza gdy wysiadam z bolidu po niezbyt udanym weekendzie. Poza tym, na padoku bywa nudno, a on potrafił zawsze rozruszać towarzystwo, bez względu na to, jak spisywał się jego syn - dodał Button.

Kierowca McLarena, by uczcić pamięć ojca, pojedzie w Grand Prix Wielkiej Brytanii w różowym kasku. To nawiązanie do różowych koszul, które jego ojciec zakładał na każdy wyścig. Uważał, że przynoszą szczęście. - To był jego ulubiony wyścig. Przypominał mu moje starty w kartingu, gdy razem próbowaliśmy podbić świat. Moje starty tutaj bolidem Formuły 1 były dla niego spełnieniem marzeń. Gdyby wiedział, ile osób będzie ubranych na różowo, nie przestałby o tym nawijać - opowiadał.

Buttona wsparł cały zespół McLarena, którego członkowie pracują ubrani w różowe koszulki. Podobnie jak tysiące kibiców, którzy mogli nabyć koszulki specjalne na ten dzień zaprojektowane. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany fundacji Henry'ego Surteesa, powołanej po tragicznej śmierci syna wyścigowej legendy Johna Surteesa.

- Już nie mogę się doczekać wyścigu. Parada może być nieco wzruszająca - stwierdził Button. Liczy, że 15. wyścig na Silverstone będzie dla niego także szczęśliwy. Do tej pory przed własną publicznością nie udało mu się ani razu stanąć na podium. Jego najlepszy wynik w GP Wielkiej Brytanii to czwarte miejsce (2004 i 2010).

Najszybsze i najpiękniejsze kobiety w motosporcie [ZDJĘCIA]

Więcej o: