Porsche Supercup. Kuba Giermaziak w czołówce kwalifikacji na Silverstone

Kuba Giermaziak wystartuje w niedzielnym wyścigu Porsche Supercup na torze Silverstone z trzeciego pola. Zawodnik VERVA Racing Team stoczył w sobotnich kwalifikacjach trudną walkę na mokrej i bardzo śliskiej nawierzchni.

Trudne warunki spowodowały, że kierowcy popełniali sporo błędów i co chwila wypadali z trasy. Giermaziak po początkowych przygodach powrócił na tor, jednak do ostatnich minut sesji poprawa czasu nie była możliwa. Niemal co chwila w różnych partiach trasy pojawiała się żółta flaga, a porządkowi mieli mnóstwo pracy z usuwaniem kolejnych samochodów z pułapek żwirowych.

Ostatecznie w samej końcówce kwalifikacji lider klasyfikacji generalnej pojechał fantastyczne okrążenie, dzięki czemu wskoczył na trzecie miejsce. To daje mu świetną okazję do walki o podium w niedzielnym wyścigu. Rywalizacja będzie zacięta, ale prognozy przewidują słoneczną pogodę, co powinno pomóc polskiemu kierowcy. Poza podium celem jest oczywiście utrzymanie przewagi w klasyfikacji generalnej kierowców.

Niedzielny wyścig rozpocznie się o godzinie 11.30. Transmisja na żywo w Eurosporcie oraz na Polsat Sport News.

Kuba Giermaziak po kwalifikacjach:

To była niewiarygodnie trudna sesja. Na mokrej nawierzchni było naprawdę ciężko pojechać dobre okrążenie. Zaliczyłem przygodę na początku sesji, ale udało się wrócić na tor. Po zjeździe do pit lane z inżynierem podjęliśmy decyzję o założeniu gładkich opon. Można powiedzieć, że dopiero wtedy rozpoczęły się moje kwalifikacje i jazda była dużo lepsza. Jednak na każdym kolejnym kółku pojawiały się żółte flagi i dopiero na ostatnim okrążeniu mogłem pojechać na sto procent. Udało się wskoczyć na trzecią pozycję, z czego się bardzo cieszę. Mam nadzieję, że jutro pogoda się poprawi i na torze będzie sucho.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live

Więcej o: