Porsche Supercup. Kuba Giermaziak w czołówce podczas treningu na Red Bull Ring

Kuba Giermaziak miał szósty czas podczas treningu Porsche Supercup na torze Red Bull Ring. Dzięki temu zapewnił sobie dobrą pozycję startową do sobotnich kwalifikacji na austriackim obiekcie, który powraca do kalendarza wyścigów.

Polak od samego początku prezentował bardzo dobre tempo. Po pierwszych okrążeniach znajdował się na czele tabeli z przewagą niemal pół sekundy nad resztą stawki. Ostatecznie pierwszy przejazd zakończył na trzecim miejscu. Drugą część sesji Kuba Giermaziak również rozpoczął bardzo szybkim okrążeniem. Ponownie wskoczył na pierwsze miejsce, jednak stopniowo zużywane opony nie pozwoliły na dalszą poprawę czasu i ostatecznie kierowca VERVA Racing Team zakończył trening na szóstej lokacie.

- Początek treningu był bardzo szybki. Mamy przed sobą sporo pracy, ale miejmy nadzieję, że podobnie jak w poprzednim sezonie w kwalifikacjach tempo wróci do normy. Jeśli skorygujemy ustawienia samochodu to z pewnością podejmę walkę o czołową trójkę - skomentował Giermaziak.

W czwartek wieczorem w ostatniej chwili swój udział w nadchodzącym wyścigu o Grand Prix Austrii potwierdził mistrz świata WRC Sebastien Ogier. To już druga przygoda Francuza z Porsche Supercup. Poprzednio startował w tej serii w 2013 roku podczas wyścigu w Monako. W dzisiejszym treningu rajdowy mistrz świata uplasował się na 14. pozycji.

- W ten weekend ponownie będę miał przyjemność ścigać się z Sebastienem Ogierem. Udział takiego kierowcy jest bardzo pozytywnym akcentem w naszej serii. Podczas krótkiej rozmowy zapewniał mnie, że bardzo lubi wyścigi i ma nadzieję ścigać się tak często, jak to możliwe - stwierdził Giermaziak.

Transmisję z wyścigu będzie można obejrzeć na żywo w niedzielę o 11.45 w Eurosporcie oraz Polsat Sport News.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live

Więcej o: