Mundial 2014. Niemcy - Portugalia 4:0. Podolski: Pomogła nam wiadomość o Schumacherze

Reprezentacja Niemiec rozbiła Portugalię 4:0 w pierwszym meczu grupy G. Po spotkaniu Lukas Podolski przyznał, że duży wpływ na zwycięstwo miała wiadomość o wybudzeniu się ze śpiączki Michaela Schumachera.

Czytaj relację z meczu Niemców z Portugalią

- Schumacher jest moim przyjacielem i wiadomość o tym, że się obudził, bardzo nam pomogła. Kiedy słyszysz takie wiadomości o swoim przyjacielu, dostajesz niesamowitego kopa. To zwycięstwo dedykujemy właśnie jemu. A jeśli wygramy mundial, to też zadedykujemy go naszemu przyjacielowi - powiedział Podolski.

- Kto wie, może nawet Michael oglądał ten mecz, a przynajmniej usłyszał, jaki był wynik - dodał urodzony w Gliwicach piłkarz.

Schumacher przebywał w stanie śpiączki farmakologicznej prawie pół roku. 29 grudnia przewrócił się i uderzył głową o skałę podczas jazdy na nartach we francuskich Alpach.

Jak potwierdziła w poniedziałek menedżerka kierowcy Sabine Kehm, Schumacher został przeniesiony ze szpitala w Grenoble do kliniki rehabilitacyjnej. - Jego rodzina pragnie wyrazić wdzięczność dla lekarzy, pielęgniarek i terapeutów w Grenoble, którzy wykonali świetną pracę w ostatnich miesiącach - powiedziała Kehm.

Pięć rzeczy, których dowiedzieliśmy się po meczu Niemców z Portugalią

Zobacz wideo
Kto awansuje do 1/8 finału z grupy G?
Więcej o: