Jari-Matti Latvala: Cieszę się z wyników Kubicy

Cieszę się, że Robert ukończył Rajd Argentyny na dobrym miejscu i że był szybki także na Sardynii - mówi wicelider klasyfikacji generalnej WRC, który w ostatnich dniach brał udział w testach przed Rajdem Polski. Początek zmagań na mazurskich oesach już 26 czerwca.

Tuż po zwycięstwie Sebastiena Ogiera w rajdzie Włoch Volkswagen zaczął przygotowania do kolejnych zmagań - Rajdu Polski, który za dwa tygodnie rozpocznie się w Mikołajkach. Jako pierwszy za kierownicą Polo R WRC zasiadł Jari-Matti Latvala, który na Sardynii zajął trzecie miejsce.

Zwycięzca z Argentyny przez pierwszą część rajdu Włoch przewodził klasyfikacji generalnej, ale w sobotę po południu popełnił błąd (musiał zmienić koło na trasie) i stracił szansę na zwycięstwo. Podczas rajdu Polski Latvala znowu będzie jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa.

- Zazwyczaj najlepiej czuję się na szybkich, płynnych trasach, jak w Finlandii i właśnie tu, w Polsce - mówi kierowca Volkswagena. - Charakterystyka drogi jest dobra, są szybkie miejsca, rozjazdy, szczyty, ale nawierzchnia jest prawdopodobnie trochę twardsza, niż to będzie podczas rajdu.

Latvala wypowiedział się także o Robercie Kubicy, który dwa ostatnie rajdy na Sardynii i w Argentynie kończył na punktowanych miejscach. - Robertowi powiedziałbym, żeby czerpał jak największą przyjemność z jazdy. Kiedy przechodzisz przez trudny okres, musisz czerpać z tego pozytywy. Nie ma wątpliwości, że jest szybki, ale nie ma zbyt wielkiego doświadczenia w rajdach. [...] Cieszę się, że ukończył Rajd Argentyny na dobrym miejscu, dobrą prędkość miał również na Sardynii. Myślę, że przed polską publicznością będzie szybki - mówi Fin.

Cały materiał przygotowany przez RallyTravel.pl:

 

Odwiedź stronę RallyTravel.pl

Więcej o: