Rajd Włoch. Kubica urwał koło na trasie 12. odcinka

Robert Kubica z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Ford Fiesta WRC) nie ukończyli 12. odcinka specjalnego Rajdu Włoch. Polska załoga zatrzymała się na kilometr przed metą. Do tej pory zajmowała świetne, piąte miejsce.

Kubica do tej pory spisywał się rewelacyjnie. Polak jechał równym tempem i nie popełniał błędów. Przed drugą pętlą zapowiedział, że zamierza lekko przyspieszyć. Nadal miał jednak zachowywać ostrożność, głównym celem było dojechanie do mety. Szansa na awans była mała (Mikkelsen miał ponad minutę przewagi), ale piąte miejsce wydawało się bardzo realne (Evans tracił do Polaka 42 s).

Polska załoga wystartuje w niedzielę dzięki systemowi Rally2 (czekamy na potwierdzenie od M-Sportu).Kubica po doliczeniu 10-minutowej kary spadnie na ósme miejsce. Do siódmego Solberga będzie tracił 5 minut i 54 sekundy.

- To był krótki, szóstkowy zakręt, a że było ciasno, to zbliżyłem się trochę do wewnętrznej krawędzi. Pomiędzy krzakami leżał duży kamień i na nim urwaliśmy koło. Szkoda. Jechałem bardzo pewnie, szybko, ale nigdy nie ryzykując. Do tego momentu nie mieliśmy żadnych przygód. Takie rzeczy się zdarzają, ale w ostatnich dwóch dniach było wiele pozytywów. Czasy niektórych OS-ów, ale też moja jazda na trudnych odcinkach, pokazują, że idę w dobrym kierunku. Jutro jedziemy dalej. Ważne są kilometry, a poza tym uważam, najlepsze, co można zrobić w takiej sytuacji, to wsiąść do samochodu i jechać dalej - napisał na swoim facebooku Robert Kubica.

Pecha miał też Jari-Matti Latvala, który po 12 oesach przewodził klasyfikacji generalnej. Fin po przejechaniu kilku kilometrów najdłuższego 59-kilometrowego odcinka zatrzymał się na trasie, musiał zmienić koło, stracił ponad dwie minuty i spadł na trzecie miejsce w generalce. - To był mój błąd, wjechaliśmy na kamień. Potem miałem też problem z hamulcami. Jestem bardzo rozczarowany - powiedział na mecie.

Jego błąd wykorzystał Sebastien Ogier, który na trasie nie miał przygód i przed niedzielnymi odcinkami pewnie przewodzi stawce (1:40,2 s przewagi nad drugim Ostbergiem i 2:01,5 nad Latvalą).

Niedziela w Rajdzie Włoch:

godz. 6:48 Serwis Alghero godz. 7:38 - SS14 Cala Flumini (12,49 km) godz. 9:27 - SS15 Castelsardo (14,00 km) godz. 10:08 - SS16 Tergu-Osilo 2 (14,88 km) godz. 12:08 - SS17 Cala Flumini 2 (Power Stage) (12,49 km) godz. 13:45 Serwis Alghero - Podium

Tak relacjonowaliśmy sobotnie odcinki NA ŻYWO >>

Więcej o: