Rajd Argentyny. Kubica: Mam problemy ze zmianą biegów

- Skrzynia biegów nie przeskakuje z jedynki na dwójkę, przez co tracę dużo czasu. Ale to nie jest ważne, najważniejsze jest dojechanie do mety - mówi po pierwszym odcinku specjalnym Rajdu Argentyny Robert Kubica. W piątek dalszy ciąg zmagań. Relacja na żywo w Sport.pl od 14.

Na pierwszym odcinku Rajdu Argentyny najszybszy był Sebastian Ogier, który wyprzedził dwóch Norwegów - o trzy sekundy Madsa Ostberga oraz o 3,5 s Andreasa Mikkelsena. Robert Kubica na razie jedzie bardzo spokojnie. W piątek Polak był 13. ze stratą 11,8 s.

- Super OS, taki kręciołek, choć był bardzo śliski, nie było łatwo. Dużo mniej przyczepności niż się spodziewałem. Na takich OS-ach mamy trochę problemów z systemem zmiany biegów, ponieważ jak jest ślisko, jak są wolne zakręty, skrzynia biegów nie przeskakuje z jedynki na dwójkę i tracę przez to bardzo dużo czasu. Ale to nie jest ważne. Najważniejsze jest, żeby powoli odpunktować wszystkie OS-y i dojechać do mety - powiedział Kubica w wywiadzie dla TVP.

Kubica przed startem zmagań wielokrotnie przyznawał, że w Argentynie jedzie na przetrwanie i jego głównym celem nie jest tempo, a dojechanie do mety. W piątek odbędą się cztery odcinki specjalne. Koniec zmagań w niedzielę.

Rozkład jazdy na piątek

14.08 - OS 2 Santa Catalina/La Pampa 1 (27.09 km)

14.51 - OS 3 Ascochinga/Agua de Oro 1 (51,88 km)

19.41 - OS 4 Santa Catalina/La Pampa 2 (27,09 km)

20.24 - OS 5 Ascochinga/Agua de Oro 2 (51,88 km)

Zespół rajdowy od kuchni. Jak oni to wszystko przewożą?

Czy Kubica zdobędzie w Argentynie swoje pierwsze punkty w tym sezonie?
Więcej o: