SuperEnduro. Tadeusz Błażusiak zwycięża w Liverpoolu

Tadek Błażusiak wygrał otwierającą nowy sezon eliminację mistrzostw świata FIM w SuperEnduro rozegraną w niedzielę, 17 listopada, w Liverpoolu. Motocyklista ORLEN Team był niepokonany we wszystkich trzech wyścigach finałowych wieczoru.

Tadek Błażusiak właśnie rozpoczął swój wyścig o piąte z rzędu mistrzostwo w SuperEnduro. Na sezon składa się 6 zawodów. Następne gościć będą 15 grudnia przed polską publicznością w Łodzi.

W niedzielę Błażusiak nie pozostawił konkurentom wątpliwości, kto również i w tym roku będzie najpoważniejszym pretendentem do tytułu. Pochodzący z Nowego Targu motocyklista ORLEN Team zgarnął komplet zwycięstw oraz pokazał swoją dominację w rozgrywanym wg nowej formuły wyścigu SuperPole.

- W zasadzie odbyłem tylko dwa treningi na motocyklu SuperEnduro. Trochę zmieniliśmy ustawienia i wystartowałem. Nie bardzo był czas, żeby się lepiej wjeździć w maszynę, ponieważ jestem w trakcie sezonu EnduroCrossu. Na szczęście wszystko się udało nawet lepiej, niż pierwotnie zakładałem. Nie chciałem nadmiernie ryzykować, żeby nie uszkodzić się przed kolejnymi zawodami. Rywalizacja była wyjątkowo trudna i bardzo wymagająca fizycznie, a tor śliski i wąski. Nie popełniłem jednak błędów i to przełożyło się na dobry wynik. Wygrałem wszystko, więc nie można chcieć więcej. Teraz z Liverpoolu wracam na chwilę do siebie do domu, gdzie w poniedziałek wieczorem zrobię trening fizyczny. We wtorek przesiadam się z powrotem na motocykl EnduroCrossowy, w środę kolejny trening, a już w czwartek lecę do Las Vegas - będę tam walczyć o swój piąty tytuł mistrzowski - powiedział Tadek Błażusiak.

W najbliższą sobotę nasz zawodnik podejmie walkę w ostatniej tegorocznej eliminacji EnduroCross. Po sześciu z siedmiu zaplanowanych na sezon eliminacjach Błażusiak otwiera punktację ex aequo z Mike'em Brownem. Ten z nich, który zostanie wyżej sklasyfikowany w Las Vegas, zostanie mistrzem Ameryki.

Finał I

Finał II

Final III

SuperPole

1. Taddy Błażusiak

2. Cody Webb

3. Jonny Walker

Więcej o: