Rajd Monte Carlo. Kościuszko na trzech cylindrach

Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak z zespołu LOTOS Rally Team wystartowali we wtorek do pierwszego odcinka specjalnego Rajdu Monte Carlo zgodnie z planem. Niestety, na 8. kilometrze pierwszego odcinka specjalnego silnik zaczął przerywać i tracić moc. Kościuszko prawie 30 kilometrów pokonywał z defektem.

- Zdecydowanie mamy problem z silnikiem. Nie wiem, co się dokładnie dzieje, ale od 8. kilometra jedziemy na trzech cylindrach. Mam nadzieję, że uda się nam przejechać drugi odcinek w pętli i serwis usunie usterkę - powiedział Michał Kościuszko.

We wtorek jeszcze zawodnicy mają do pokonania drugą pętlę o łącznej długości 67,70 kilometrów oesowych. Niestety, organizatorzy rajdu zrezygnowali z systemu Rally2, dlatego powrót na trasy w przypadku awarii jest niemożliwy.

Lotos Rally Team

Michał Kościuszko - dwukrotny Rajdowy Wicemistrz Świata w klasyfikacji PWRC 2011 i JWRC 2009. Jest pierwszym i jedynym jak dotąd Polakiem startującym w pełnym cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata. W sezonie 2013 Kościuszko w barwach strategicznego partnera Grupy LOTOS będzie startował w mistrzostwach świata w najwyższej kategorii WRC. W sezonach 2010-12 na arenie międzynarodowej Michał reprezentował zespół LOTOS Dynamic Rally Team, w ramach którego wywalczył tytuł wicemistrzowski w klasyfikacji PWRC. W sezonach 2008 i 2009 Kościuszko startował w Mistrzostwach Świata w zespole fabrycznym Suzuki Sport Europe. Michał jest także dwukrotnym mistrzem Polski w klasie A6 i F2.

Maciej Szczepaniak w motosporcie pojawił się w 1995 roku. Pilotując najlepszych polskich kierowców, trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w roku 2004, 2005 i 2006. Maciek jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich pilotów rajdowych i najbardziej doświadczonym Polakiem na trasach mistrzostw świata.

Więcej o: