Platinum Rally Team piąte na mecie 69. Rajdu Polski

Po dwudniowej rywalizacji na trasach wokół Mikołajek, w niedzielę zakończył się 69. Rajd Polski, runda Rajdowych Mistrzostw Europy i Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Michał i Grzegorz Bębenkowie jadący Peugeotem 207 S2000 ukończyli rywalizację na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej imprezy. To był setny start braci z Bochni na trasach RSMP.

Niedzielny etap rajdu okazał się niezwykle trudny dla zawodników i samochodów. Długie odcinki specjalne rozgrywane na nierównej, szutrowej nawierzchni dały się we znaki niemal wszystkim startującym. Załoga Platnum Rally Team zmagała się z awarią intercomu podczas ostatniej pętli rajdu. Mimo to wywalczyli trzeci czas podczas przejazdu ostatniego odcinka specjalnego imprezy.

Michał Bębenek: Dzisiaj jechało mi się już dużo spokojniej, poza kłopotem z kamerą na jednym z OS-ów, który spowodował, że kompletnie przestaliśmy się słyszeć w intercomie. Sporo ryzykowaliśmy, ale nie było innego wyjścia - gdyby nie podjęte ryzyko nie bylibyśmy teraz na tym miejscu. Cieszę się, że pojechaliśmy ostatni odcinek specjalny dobrym tempem. Dzięki temu mogliśmy podjąć walkę i przeskoczyć Krzyśka Hołowczyca w klasyfikacji generalnej. Tradycyjnie - kończy się rajd, a ja czuję, że mógłbym go pojechać jeszcze raz. Przed nami Rajd Dolnośląski i walka o tutuł wicemistrzów Polski. Jestem dobrej myśli, wszystko powinno się nam poskładać. Lubię Rajd Dolnośląski, lubię też walkę - to przecież o nią chodzi w sporcie.

Grzegorz Bębenek: Dzisiejsze odcinki Rajdu Polski były zdecydowanie trudniejsze niż wczorajsze, w szczególności OS Mrągowo. Natomiast zdecydowanie lepiej nam się jechało niż wczoraj, przede wszystkim dlatego, że wyeliminowaliśmy problemy z pierwszej pętli. Dzisiaj była więc normalna rywalizacja od samego początku. Samochód jest świetny, był to pierwszy nasz rajd szutrowy w tym aucie i myślę, że osiągnęliśmy niezły wynik jak na debiut w S2000 i imprezę z mocną obsadą. Toczyliśmy walkę z Krzyśkiem Hołowczycem, którą udało nam się wygrać o około 12-13 sekund. Z tego powodu jesteśmy bardzo zadowoleni.

Platinum Rally Team reprezentują Michał i Grzegorz Bębenkowie. Zespół rywalizuje w pełnym cyklu Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W sezonie 2012 załoga ściga się w Peugeocie 207 S2000 obsługiwanym przez węgierską stajnię Tagai Racing Technology. Sponsorami zespołu są: Orlen Oil - producent olejów Platinum, Dr.Marcus International - producent odświeżaczy samochodowych, Orlen Oil Cesko, SYLEN, Igloo. Partnerami zespołu są: Hotel Robert's Port, Yamaha Motor Polska oraz firmy Prince i AQQ.

Więcej o: