Porsche Supercup. Polacy w ścisłej czołówce na torze Monza

Wielką niespodziankę na torze Monza sprawił dziś Patryk Szczerbiński. Najmłodszy zawodnik Porsche Supercup zajął doskonałe drugie miejsce, tuż przed kolegą z ekipy Kubą Giermaziakiem. Dwaj pozostali Polacy byli w drugiej dziesiątce.

Profil Sport.pl na Facebooku - 81 tysięcy fanów. Plus jeden? 

- Mam nadzieję, że w jutrzejszych kwalifikacjach uda mi się pojechać równie dobrze, a może i lepiej. Mogę się jeszcze poprawić o jedną pozycję. Będę się starał z całych sił - obiecywał debiutant z zespołu VERVA Racing Team, który dziś po raz pierwszy w życiu jeździł po torze Monza. - Jestem mile zaskoczony swoim rezultatem, bo nigdy wcześniej tu nie byłem. Dałem z siebie sto dziesięć procent.

Giermaziak swój trzeci czas uzyskał pomimo problemów technicznych. - Prawdopodobnie przed kwalifikacjami będziemy musieli wymienić skrzynię biegów. Poza tym jest bardzo dobrze. Samochód sprawuje się super. Obaj z Patrykiem jesteśmy szybcy -stwierdził Kuba.

Trening był mniej udany dla drugiego polskiego teamu Forch Racing. Robert Lukas, w który w tym roku stanął już na podium, tym razem był dopiero 12. Jego kolega z ekipy Mateusz Lisowski uzyskał 17. czas.

Więcej o: