Rajdy samochodowe. Leszek Kuzaj w szpitalu. Ugodzony nożem?

Jeden z najwybitniejszych polskich kierowców rajdowych Leszek Kuzaj trafił do szpitala. Prawdopodobnie został ugodzony nożem w Krakowie - poinformowało radio RMF FM.

Do zdarzenia doszło w warsztacie samochodowym na przedmieściach Krakowa. Sprawców napadu jeszcze nie schwytano.

Podinspektor Marek Korzonek z krakowskiej policji poinformował, że do warsztatu samochodowego, w którym był Leszek Kuzaj, wtargnęło dwóch, młodych zamaskowanych mężczyzn. Napastnicy zaczęli się awanturować i rozbijać szyby w samochodach. Interweniował Leszek Kuzaj. - Wybiegł, żeby przeciwdziałać temu, co zauważył i wówczas w jakiś sposób, który jeszcze nie jest dość jasny dla nas, został ranny. Wrócił zakrwawiony do biura. Napastnicy uciekli - powiedział Marek Korzonek dla RMF FM .

Życiu Leszka Kuzaja nie zagraża niebezpieczeństwo. O własnych siłach wsiadł do karetki i został przewieziony do jednego z krakowskich szpitali.

Kuzaj to jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowych. Czterokrotnie był mistrzem kraju. W tym sezonie nie zgłosił się do mistrzostw Polski.

Jego kariera załamała się w 2008 roku. Podczas 14. Rajdu Praskiego w Czechach doszło do wypadku w którym jego samochód wjechało w tłum kibiców. Jedna osoba zginęła na miejscu, druga zmarła w szpitalu, a trzy inne zostały ranne, w tym 8 letnia dziewczynka. Po tym nieszczęśliwym zdarzeniu, Kuzaj zrobił sobie kilkumiesięczną przerwę.

Wybuch na torze, wielka kraksa w wyścigu Dayton 500 ?

Więcej o: