Mistrzowie F1 składają hołd zmarłej gwieździe IndyCar: "Prawdziwy wojownik"

Byli mistrzowie Formuły 1 - Jenson Button i Lewis Hamilton złożyli hołd Brytyjczykowi Danowi Wheldonowi, który zginął w tragicznym karambolu, jaki wydarzył się w niedzielę na torze w Las Vegas. "Prawdziwy wojownik", "Inspirujący" - tak określają kierowcę serii IndyCar jego rodacy z McLarena.

Button opowiada o Wheldonie, którego poznał na początku swojej kariery: "Mam tyle dobrych wspomnień związanych ze wspólnymi startami na początku lat 90-tych. To był prawdziwy wojownik" - napisał na swoim Twitterze.

"Straciliśmy legendę naszego sportu, ale także świetnego gościa... Nie chcę nawet myśleć o tym, przez co przechodzi obecnie jego rodzina. Moje myśli są z nimi w tym bardzo trudnym momencie" - dodał kierowca F1.

- Dan był zawodnikiem, którego chciałbym naśladować przez całą swoją karierę. Często podążałem jego śladami, gdy wspinaliśmy się po szczeblach sportów motorowych w Wielkiej Brytanii - powiedział z kolei Lewis Hamilton.

- Był ekstremalnie utalentowanym kierowcą. Jako Brytyjczyk, który nie tylko przeniósł się do Stanów, ale także wygrał dwukrotnie zawody Indy 500, był bardzo inspirujący. Każdy kierowca wyścigowy patrzył na niego z szacunkiem i podziwem - dodał były mistrz świata.

"Duże prędkości. Jeśli już coś się wydarzy na torze, to efekt jest tragiczny"

Dramat na torze w Las Vegas

Do okropnej tragedii doszło w niedzielę w Las Vegas podczas finałowego wyścigu najpopularniejszej serii wyścigowej w Ameryce - IndyCar. Wielka gwiazda, dwukrotny zwycięzca prestiżowego Indianapolis 500, Dan Wheldon zmarł w wyniku odniesionych w makabrycznym karambolu obrażeń.

33-letni Wheldon był jednym z 15 kierowców, którzy ucierpieli w wypadku na 12. okrążeniu wyścigu. Gwiazdor serii zmarł, mimo szybkiej interwencji obsługi medycznej i natychmiastowego przetransportowania śmigłowcem do Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Las Vegas.

Czytaj więcej o tragedii - supergwiazda Wheldon nie żyje ?

Makabryczny wypadek w zawodach IndyCar [ZDJĘCIA]

Więcej o: