Formuła E wraca do Londynu! Po raz pierwszy w historii wystartują pod dachem

Formuła E powróci do Londynu! W dniach 25-26 czerwca 2020 odbędzie się wyścig na ulicach stolicy Anglii. Po raz pierwszy w historii rywalizacja rozpocznie się pod dachem, ponieważ tor ma przebiegać przez Royal Victoria Dock.
Zobacz wideo

We wtorek włodarze Formuły E poinformowali, że elektryczne bolidy powrócą na ulice Londynu. W dniach 25-26 czerwca 2020 roku odbędzie się wyścig na 2,4-kilometrowym torze. W 2015 i 2016 roku rywalizacja odbywała się w Battersea Park, tym razem jednak kierowcy ścigać się będą nieopodal Royal Victoria Dock. Po raz pierwszy w historii wyścig rozpocznie się pod dachem, ponieważ tor będzie przebiegał częściowo wewnątrz ExCeL London, gdzie znajdzie się prosta startowa.

Jak poinformowali organizatorzy wyścigu, podpisana została długoletnia umowa zabezpieczająca wyścig Formuły E w Londynie. Prosta startowa toru przebiega wewnątrz centrum wystawienniczo-konferencyjnego (ExCeL London) na terenie Royal Victoria Dock. Ten sam obiekt był jedną z głównych aren podczas igrzysk olimpijskich w 2012 roku.

W historii rywalizacji w Londynie odbyły się 4 wyścigi. W 2015 roku kierowcy aut elektrycznych na ulicach stolicy Anglii rywalizowali dwukrotnie. Najpierw w Battersea Park wygrał Sebastien Buemi, a w drugim wyścigu najlepszy okazał się Sam Bird. Rok później dwukrotnie zwyciężył Nicolas Prost.

Więcej o: