Sport.pl

Surowa kara dla mistrza Polski w motocrossie, który przeorał rolnikowi pole

Artur Puzio został ukarany po tym, jak zniszczył pole jednemu z rolników. Nie może już tytułować się instruktorem sportu motocyklowego. Główna Komisja Sportu Motocyklowego PZM wydała oświadczenie, w którym poinformowała o odebraniu mu w trybie natychmiastowym stosownej licencji.

- Po moich łąkach będziesz, ku**o, rył? Kto ci, ku**a, kazał po moich łąkach jeździć? - wygrażał się rolnik, który szarpał się z Arturem Puzio, a więc mistrzem Polski w motocrossie, który wjechał na jego pole. Mężczyzna groził także kamerzyście motocyklisty, a chwilę później doszło do szarpaniny: Puzio wpadł z rolnikiem do rowu z wodą. - Utopię Cię, ku**o - groził mężczyzna, co widać na filmie opublikowanym w internecie (można go zobaczyć tutaj), który kończy się w momencie, gdy kamera GoPro motocyklisty zanurza się w wodzie.

"Gorący apel! Jako rolnicy prosimy, nie niszczcie naszych upraw i naszej pracy"

Film odbił się szerokim echem w internecie. Na swojego Twittera wrzucił go nawet portal rolniczy "Świat Rolnika", dodając: "Gorący apel! Jako rolnicy prosimy, nie niszczcie naszych upraw i naszej pracy. Jesteśmy już na skraju przez sytuację związaną z koronawirusem i suszą. Liczymy każdy grosz. To my dostarczamy żywność, którą kupujecie później w sklepie. Warto o tym pamiętać".

Ale zachowanie Puzi nie spodobało się też Głównej Komisji Sportu Motocyklowego, która wydała oświadczenie - podpisane przez jej przewodniczącego Jacka Bujańskiego - potępiające tego typu zachowania zachowania, jak również poinformowała o odebraniu zawodnikowi licencji instruktora sportu motocyklowego.

Oświadczenie Głównej Komisji Sportu Motocyklowego PZM

"W zawiązku z upublicznieniem filmu dokumentującego akt wandalizmu dokonanego przez zawodnika z licencją PZM oraz instruktora sportu motocyklowego, PZM jako organizacja potępia całkowicie tego typu zachowanie, tym bardziej, że osoba dokonująca tego czynu w sposób lekceważący odnosiła się do trudu pracy rolnika komentując na bieżąco swoje postępowanie.

Sport jako idea ma w sposób zorganizowany i bez szkody, także majątkowej, dla osób postronnych zapewniać możliwości realizacji pasji, a także zagospodarować wielką energię osób w każdym wieku właśnie po to, aby nie dochodziło do niekontrolowanych incydentów. W tym celu wydzielane są miejsca dedykowane do realizacji treningów i nic nie usprawiedliwia skracania sobie drogi nawet na krótkim odcinku pola uprawnego.

Opisane wyżej zachowanie zasługuje na potępienie tym bardziej, że zawodnik Artur Puzio powinien zdawać sobie sprawę, że osoba posiadająca uprawnienia instruktora musi dawać jak najlepszy przykład swoim zachowaniem.

Z uwagi na powyższe GKSM PZM podjęła decyzję o pozbawieniu licencji instruktora sportu motocyklowego w trybie natychmiastowym. Jednocześnie w imieniu całej społeczności sportu motorowego przepraszamy za to, w jak w bezmyślny sposób ten były już instruktor odnosił się do trudu pracy innych".

Po kilku dniach Artur Puzio opublikował kolejny film, w którym wyjaśnił, że cała akcja była ustawką. Ale internauci i tak nie za bardzo w to wierzą. Krytykują motocyklistę za prowokację, której dokonał.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Komentarze (308)
Surowa kara dla mistrza Polski w motocrossie, który przeorał rolnikowi pole
Zaloguj się
 • mirek11768

  Oceniono 100 razy 96

  ,,miszcz'' może wszystko ???, a tu niespodzianka - nie może :) :) . I jeszcze zdziwiony, że wpier....ol dostał. W/g mnie troszkę mało :) :) . Nauczy się szanować czyjąś własność

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 88 razy 88

  Co na to sponsorzy "mistrza Polski" nie stac ich na wynajęcie kawałka pola...

 • whufan

  Oceniono 82 razy 80

  Puzio ma szczescie ze to nie bylo w USA. Ostatnia scena to by byl rolnik przeladowujacy swoja bron aby go dobic.

 • mikejar

  Oceniono 75 razy 69

  BRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAWO DLA TEGO ROLNIKA !!!!!!!!!!!!!!!
  TAK TRZEBA WALCZYC O SWOJE. KAZDEMU QTASOWI wydaje sie ze moze niszczyc czyjas wlasnosc. WIELKI SZACUNEK DLA TEGO GOSPODARZA. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • macqbat

  Oceniono 69 razy 65

  jaki milenials emo pokemon?! Niszczy komuś na pole, hałasuje niemiłosiernie kaszlącym gównem jakimś, jeszcze świecie przekonany, że nic się nie stało wrzuca to wszystko do sieci. Taką teraz mamy młodzież. Hańba!

 • janusz.z.bazin

  Oceniono 64 razy 62

  Piękna reakcja rolnika i władz, Wraca wiara w ludzi...
  Policja? Wywiady i niekończące się postępowanie albo umorzenie.
  Podobny los powinien spotkać wszystkich debili jeżdżących na quadach po lesie.

 • cracken001

  Oceniono 50 razy 48

  Ten pojeb,powinien jeszcze zapłacić,za ponowne oranie,i obsianie pola..CALEGO

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX