Tragiczny wypadek podczas ulicznego wyścigu na wyspie Man. Nie żyje Daley Mathison

Brytyjski motocyklista Daley Mathison zginął w wypadku, do którego doszło podczas ulicznego wyścigu na wyspie Man. Brytyjczyk miał 27 lat. Informację o tragicznym zdarzeniu potwierdzili organizatorzy zawodów Isle of Man TT.
Zobacz wideo

Do wypadku z udziałem Daleya Mathisona doszło w poniedziałek, 3 czerwca. Brytyjczyk brał udział w rozpoczynającym sezon ulicznym wyścigu klasy Superbike na wyspie Man. Wciąż nie są znane szczegóły tragicznego zdarzenia, jednak wiadomo, że doszło do niego podczas trzeciego okrążenia. Informację o śmierci Mathisona potwierdził organizator zawodów Isle of Man TT:

„Ubolewamy nad faktem, że 27-letni Daley Mathison ze Stockton on Tees w Durham zginął podczas incydentu na trasie dzisiejszego wyścigu Superbike Isle of Man TT. Do wypadku doszło w Snugborough, na drugiej mili trzeciego okrążenia. Pragniemy przekazać najgłębsze wyrazu współczucia żonie Daleya, Natalie, oraz jego rodzinie i przyjaciołom” – czytamy w oświadczeniu organizatorów. 

Tragiczny wypadek podczas Isle of Man TT. Nie żyje Daley Mathison

Za pośrednictwem mediów społecznościowych o śmierci zawodnika poinformowała też jego żona: „Nigdy nie chciałam pisać czegoś takiego, ale… Daley, czy też Daisy – bo tak na niego mówiliśmy – śpi teraz z wróżkami. Na razie mogę przekazać tylko tyle. Mąż pozostanie w mojej pamięci jako osoba ciesząca się życiem i dumna ze swoich osiągnięć na torze” – napisała. 

Mathison miał spore doświadczenie w wyścigach ulicznych – debiutował w nich już bowiem w 2013 roku. W sumie przejechał 19 wyścigów Tourist Trophy, trzykrotnie stając na podium.  

Więcej o: