Sportowy weekend. Brat zepchnął z trasy brata przy prędkości 215 km/h. Samochód obróciło 12 razy, potem się zapalił

"Sportowy weekend" to tytuł cyklu w Sport.pl. Co tydzień w niedzielę wieczorem podsumowujemy weekend w światowym sporcie, pisząc o tematach niekoniecznie lądujących na czołówkach portali. Wybieramy: wydarzenie, bohatera, antybohatera, liczbę, wideo, zdjęcie, cytat i tweet weekendu.
Koszmarny wypadek w Australii Koszmarny wypadek w Australii screen z Fox Sports

Wideo weekendu

Wypadek Damiena Flacka w wyścigu Bathurst 1000 wyglądał dramatycznie. Po uderzeniu w bandę (przy prędkości ok. 215 km/h) jego samochód obrócił się 12 razy, a później stanął w płomieniach. Jakimś cudem Australijczyk wyszedł z tego tylko z połamanymi żebrami i uszkodzonym płucem. Samochodem, który zepchnął Damiena z trasy, kierował jego brat Adrian.

Bathurst 1000 to wyścig samochodów turystycznych na dystansie 1000 km rozgrywany corocznie w Australii na torze Mount Panorama Circuit w Bathurst

Kajetan Kajetanowicz Kajetan Kajetanowicz kajto.pl

Bohater weekendu

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran z Lotos Rally Team wygrali deszczowy, skrócony Rajd Akropolu i zostali mistrzami Europy, tak jak wcześniej Sobiesław Zasada i - 18 lat temu - Krzysztof Hołowczyc.

Rano w Grecji znów wiało i lało, szuter zamienił się w błoto, zawodnicy klęli na czym świat stoi, a organizatorzy szybko stwierdzili, że najważniejsze jest bezpieczeństwo załóg. - Nasi szpiedzy, którzy byli na trasie, mówili, że jest ciężko, ale słowa nie oddały tego, co się działo naprawdę - mówił Kajetanowicz.

Po triumfie mówił z kolei:

- Ja nie mogę dojść do siebie. Spełniło się moje marzenie w najtrudniejszym, najbardziej intensywnym sezonie w moim sportowym życiu. Nigdy nie byłem bardziej skoncentrowany na osiągnięciu celu, nigdy tak wiele - na przykład życie rodzinne - nie poświęciłem rajdom.

Mistrzostwa Europy w siatkówce w Bułgarii Mistrzostwa Europy w siatkówce w Bułgarii oficjalna strona mistrzostw

Antybohater weekendu

Organizatorzy mistrzostw Europy w siatkówce w Bułgarii. Z dwóch powodów.

Po pierwsze, system challenge. Nieczytelny, rozmazany obraz. 15 lat temu, może by to jeszcze przeszło, ale dziś po prostu przynosi wstyd.

Po drugie, logistyka. W poniedziałek polscy siatkarze przeniosą się z Warny do Sofii, w której w środę o 18 rozegrają ćwierćfinał mistrzostw. Gdyby chcieli skorzystać z lotu, który zaproponowali im organizatorzy, musieliby wstać w środku nocy, bo samolot odlatuje o 6. A w zasadzie to chyba w ogóle się nie kłaść, bo o 17 rozpoczęli dopiero ostatni mecz grupowy.

Sztab reprezentacji zdecydował więc, że 500-kilometrową trasę pokonają autobusem. Mistrzów świata można by chyba bardziej szanować, prawda?

Juergen Klopp Juergen Klopp JON SUPER/AP

Cytat weekendu

- Jeśli chcecie przedstawić mnie jako Jezusa, ale pewnego dnia powiecie: ''nie, on jednak nie potrafi chodzić po wodzie'', to mamy problem. Bo ja nie potrafię po niej chodzić. Pływam w niej - powiedział Juergen Klopp, nowy trener Liverpoolu.

Tweet weekendu

Belgia awansowała w sobotę na Euro 2016. Z tej okazji Manchester United postanowił podziękować swojemu piłkarzowi, Marouane?owi Fellainiemu. Diabeł tkwi w szczegółach. Fellaini w meczu z Andorą bowiem nie zagrał.

''Kolejna gwiazda Manchesteru United pomogła swojemu krajowi dostać się na Euro 2016, gratulacje dla Fellainiego, który był niewykorzystaną zmianą w meczu z Andorą''.

Mnóstwo użytkowników Twittera zaczęło żartować z tego wpisu.

Najlepsze wpisy:

''Neymar pomógł Brazylii sięgnąć po mistrzostwo świata w 1970, mimo tego że był niewykorzystaną zmianą, bo nie było go jeszcze wtedy na świecie?''.

''To najgłupszy tweet jaki widziałem''.

''To najśmieszniejszy tweet jaki widziałem''

'' Man Utd, dlaczego trollujecie swojego  piłkarza? To powinien być tweet Manchesteru City''.

Zdarzenie podczas GP Rosji Zdarzenie podczas GP Rosji youtube.com

Zdjęcie weekendu

Podczas wyścigu o GP Rosji tuż przed bolidem Sebastiana Vettela wyskoczył nagle jeden z mężczyzn pracujących przy obsłudze toru. Nieszczęście było blisko. Vettel skomentował to przez radio: ''to bardzo odważny Rosjanin''.

Geneza zdjęcia: z samochodu Daniela Ricciardo odpadło skrzydło. Dzielny porządkowy pobiegł po nie, mimo że znajdowało się na środku toru. Nie czekał na neutralizację.

Michał Kubiak Michał Kubiak SERGIO MORAES/REUTERS

Liczba weekendu

1 - tyle setów stracili Polscy siatkarze w fazie grupowej mistrzostw Europy. W środę zagrają w ćwierćfinale z Bułgarią lub Holandią albo - w razie sensacyjnego rozstrzygnięcia - ponownie ze Słowenią.