Sportowy Weekend. Wielki guz na czole i bramkarskie babole

"Sportowy weekend" to tytuł cyklu w Sport.pl. Co tydzień w niedzielę wieczorem podsumowujemy weekend w światowym sporcie, pisząc o tematach niekoniecznie lądujących na czołówkach portali. Wybieramy: wydarzenie, bohatera, antybohatera, liczbę, wideo, zdjęcie, cytat i tweet weekendu.
Joost Broerse Joost Broerse Twitter

Zdjęcie weekendu

Guz na czole Joosta Broersego. Wooow, to się nazywa śliwa! Że też on był w stanie kontynuować grę po takim uderzeniu! W każdym razie do przerwy.Na zdjęciu widzimy Joosta Broersego, którego klub PEC Zwolle zremisował w niedzielę 0:0 z Ajaksem Amsterdam. Obrońca zderzył się głową z Kolbeinnem Sigthorssonnem i na drugą połowę już nie wyszedł, zastąpił go Trent Sainsbury. Mamy nadzieję, że nic poważnego się nie stało.

Robert Kubica Robert Kubica Fot. P1 Sports Media

Wydarzenie weekendu

Rajd Francji. Robert Kubica jechał jak nigdy, ale skończył jak... kończy najczęściej. Przez dwa dni ustrzegł się błędów i sukcesywnie piął się do góry w klasyfikacji generalnej. Był siódmy, potem piąty, w końcu czwarty. To byłby jego najlepszy wynik w WRC, ale Polak wypadł z trasy na ostatnim OS-ie i nie ukończył rajdu. - Źle oceniłem stan przyczepności na wilgotnej partii oesu. Bardzo mi żal straconej szansy - powiedział pechowiec weekendu.

Bohater weekendu

Kamil Wilczek. W sobotnich Wielkich Derbach Śląska Górnik pokonał Ruch, ale wszyscy spodziewali się, ż liderem tabeli zostanie tylko na dobę. Tymczasem w niedzielę Legia przegrała aż 1:3 ze słabym w tym sezonie Piastem Gliwice, a wszystkie bramki zdobył Wilczek. Właściwie może już kończyć karierę, a i tak do końca życia w Gliwicach będą mu stawiać piwo. Strzelenie Legii hat-tricka - to nie zdarza się co sezon.

Dusan Kuciak Dusan Kuciak Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Antybohater(owie) weekendu

Bramkarze. Weekend w ekstraklasie zapamiętamy dzięki spektakularnym wpadkom golkiperów. W piątek Mariusz Pawełek siedział na piłce, ale o tym nie wiedział i w kuriozalnych okolicznościach dał rywalom strzelić bramkę. W niedzielę nie popisał się Dusan Kuciak, po kiksie którego Legia straciła drugiego gola.

Wideo weekendu

W meczu Eibar - Levante nie brakowało bramek, a prawie każda była efektowna. Wolej Saula Berjona Peresa (od 3:12) na 2:2 będzie zapewne kandydował do miana gola kolejki, a kto czy nie sezonu w Primera Division. Pochwalić należy też trafieniz Jose Luisa Moralesa na 1:0 i Victora Casadesusa na 3:2.

Cytat weekendu

- Dłużej tu szliśmy, niż konferencja trwała - skwitował uśmiechnięty Dariusz Wdowczyk, trener Pogoni, która w niedzielę pokonała 3:0 Zawiszę Bydgoszcz. W kronikarskiego obowiązku dodajmy, że z boiska do sali konferencyjnej w Szczecinie idzie się około trzech minut.

AppAward Sport.pl Live AppAward Sport.pl Live Sport.pl

Liczba weekendu

290 - tyle osób oddało swój głos na aplikację Sport.pl LIVE w głosowaniu w pleiscycie Appaward 2014, na najlepszą medialną aplikację na Androida. Głosów wciąż nam przybywa, cieszymy się, że korzystacie z naszej aplikacji i ją doceniacie. Wciąż można oddać głos.

Tweet weekendu Tweet weekendu Twitter

Tweet weekendu

"Robert Lewandowski strzelił wczoraj dwa gole dla Bayernu, a potem skompletował hat-tricka" - taki opis pojawił się na Twitterze pod zdjęciem Roberta Lewandowskiego odbierającego pomeczowego całusa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.