MotoGP w Jerez. Marquez i Rossi w dobrych nastrojach, wspaniałe maszyny i gorące łokcie [ZDJĘCIA]

MotoGP w Jerez. Marquez i Rossi w dobrych nastrojach, wspaniałe maszyny i gorące łokcie [ZDJĘCIA]
Obrońca tytułu motocyklowego mistrza świata w MotoGP, Hiszpan Marc Marquez, wygrał w niedzielę wyścig Grand Prix Hiszpanii na torze Jerez - czwartą rundę w sezonie 2014 - i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej.<br><br>Na zdjęciu widzimy radość Valentina Rossiego (drugie miejsce) i zwycięzcy Obrońca tytułu motocyklowego mistrza świata w MotoGP, Hiszpan Marc Marquez, wygrał w niedzielę wyścig Grand Prix Hiszpanii na torze Jerez - czwartą rundę w sezonie 2014 - i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej.

Na zdjęciu widzimy radość Valentina Rossiego (drugie miejsce) i zwycięzcy Fot. Miguel Angel Morenatti (AP Photo/Miguel Angel Morenatti)
Marquez odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach świata. 21-letni Hiszpan jest najmłodszym w historii zawodnikiem, który wywalczył tytuł mistrzowski.<br><br>Tak wskakiwał na swoją maszynę podczas pierwszego, piątkowego treningu Marquez odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach świata. 21-letni Hiszpan jest najmłodszym w historii zawodnikiem, który wywalczył tytuł mistrzowski.

Tak wskakiwał na swoją maszynę podczas pierwszego, piątkowego treningu Fot. Miguel Angel Morenatti (AP Photo/Miguel Angel Morenatti)
Drugie miejsce zajął były mistrz świata Włoch Valentino Rossi, tracąc do zwycięzcy 1,5 s, a trzecie Hiszpan Dani Pedrosa.<br><br>Tymczasem na zdj. Stefan Bradl podczas trzeciego, sobotniego treningu Drugie miejsce zajął były mistrz świata Włoch Valentino Rossi, tracąc do zwycięzcy 1,5 s, a trzecie Hiszpan Dani Pedrosa.

Tymczasem na zdj. Stefan Bradl podczas trzeciego, sobotniego treningu Fot. Marcelo del Pozo / REUTERS
Po czterech eliminacjach Marquez (na zdj.) prowadzi z kompletem 100 pkt. Drugi jest Pedrosa - 72 pkt, a trzeci Rossi - 61 pkt Po czterech eliminacjach Marquez (na zdj.) prowadzi z kompletem 100 pkt. Drugi jest Pedrosa - 72 pkt, a trzeci Rossi - 61 pkt Fot. Miguel Angel Morenatti (AP Photo/Miguel Angel Morenatti )
Efektowny widok ze startu niedzielnego wyścigu. Za chwilę motory rykną z całą mocą Efektowny widok ze startu niedzielnego wyścigu. Za chwilę motory rykną z całą mocą Fot. Miguel Angel Morenatti (AP Photo/Miguel Angel Morenatti)
A tu już świętujący z lokalnymi fanami Marquez. Na pierwszy rzut oka, trudno go zidentyfikować na tym tle A tu już świętujący z lokalnymi fanami Marquez. Na pierwszy rzut oka, trudno go zidentyfikować na tym tle Fot. Miguel Angel Morenatti (AP Photo/Miguel Angel Morenatti)
To nie jest okrzyk przerażenia - tak nudził się i ziewał zwycięzca w garażu przed sobotnim treningiem. Czyżby wiedział? To nie jest okrzyk przerażenia - tak nudził się i ziewał zwycięzca w garażu przed sobotnim treningiem. Czyżby wiedział? Fot. Marcelo del Pozo / REUTERS
Inny Hiszpan, Dani Pedrosa, prezentował trochę inne podejście. Tuż przed startem kwalifikacji Inny Hiszpan, Dani Pedrosa, prezentował trochę inne podejście. Tuż przed startem kwalifikacji Fot. Marcelo del Pozo / REUTERS
Pierwszy trening w Jerez, Japończyk Hiroshi Aoyama wygląda na natchnionego Pierwszy trening w Jerez, Japończyk Hiroshi Aoyama wygląda na natchnionego Fot. Marcelo del Pozo / REUTERS
Cal Crutchlow z Ducati na konferencji prasowej przed wyścigiem. On jest jednak na drugim planie. Najważniejsza kwestia: kto by nie chciał mieć takiego wieszaka? Cal Crutchlow z Ducati na konferencji prasowej przed wyścigiem. On jest jednak na drugim planie. Najważniejsza kwestia: kto by nie chciał mieć takiego wieszaka? Fot. Marcelo del Pozo / REUTERS
Jeśli podczas jazdy samochodem można osiągnąć efekt zimnego łokcia, to w MotoGP łokieć jest zdecydowanie gorący. Tak blisko asfaltu, że z Marqueza aż pewnie lecą iskry! Jeśli podczas jazdy samochodem można osiągnąć efekt zimnego łokcia, to w MotoGP łokieć jest zdecydowanie gorący. Tak blisko asfaltu, że z Marqueza aż pewnie lecą iskry! Fot. Miguel Angel Morenatti (AP Photo/Miguel Angel Morenatti )
Jazda bez trzymanki? Proszę bardzo. Marquez podczas treningu Jazda bez trzymanki? Proszę bardzo. Marquez podczas treningu Fot. Marcelo del Pozo / REUTERS
A tu już bohater hiszpańskich kibiców pozuje z fanem, który robi zdjęcie jedynym właściwym w tych czasach sposobem - z ręki A tu już bohater hiszpańskich kibiców pozuje z fanem, który robi zdjęcie jedynym właściwym w tych czasach sposobem - z ręki Fot. Marcelo del Pozo / REUTERS
Niemiec Stefan Bradl odjeżdża w kierunku zachodzącego słońca podczas kwalifikacji Niemiec Stefan Bradl odjeżdża w kierunku zachodzącego słońca podczas kwalifikacji Fot. Miguel Angel Morenatti (AP Photo/Miguel Angel Morenatti )
Hiszpanowi Daniemu Pedrosie wyrosły skrzydła Hiszpanowi Daniemu Pedrosie wyrosły skrzydła Fot. Miguel Angel Morenatti (AP Photo/Miguel Angel Morenatti)
Przed pierwszym treningiem kask nieco uwierał Marqueza Przed pierwszym treningiem kask nieco uwierał Marqueza Fot. Marcelo del Pozo / REUTERS
Pogawędka Marqueza i Rossiego na konferencji prasowej przed wyścigiem Pogawędka Marqueza i Rossiego na konferencji prasowej przed wyścigiem Fot. Marcelo del Pozo / REUTERS
Valentino Rossi całuje swój puchar za drugie miejsce, Marc Marquez bije brawo i czeka na swój, za miejsce pierwsze Valentino Rossi całuje swój puchar za drugie miejsce, Marc Marquez bije brawo i czeka na swój, za miejsce pierwsze Fot. Miguel Angel Morenatti (AP Photo/Miguel Angel Morenatti)
Podglądany już przez nas wcześniej Hiroshi Aoyama. Wygląda, jakby mijał polską łąkę Podglądany już przez nas wcześniej Hiroshi Aoyama. Wygląda, jakby mijał polską łąkę Fot. Marcelo del Pozo / REUTERS
Niedługo po starcie. Marquez prowadzi peleton motocyklistów Niedługo po starcie. Marquez prowadzi peleton motocyklistów Fot. Miguel Angel Morenatti (AP Photo/Miguel Angel Morenatti)
A tu już Marquez, który uciekł wszystkim. Podnosi rękę w geście triumfu po przekroczeniu mety A tu już Marquez, który uciekł wszystkim. Podnosi rękę w geście triumfu po przekroczeniu mety Fot. Miguel Angel Morenatti (AP Photo/Miguel Angel Morenatti)
Valentino Rossi Valentino Rossi Fot. Miguel Angel Morenatti (AP Photo/Miguel Angel Morenatti)
Marquez na jednym z wielu efektownych ujęć Marquez na jednym z wielu efektownych ujęć Fot. Miguel Angel Morenatti (AP Photo/Miguel Angel Morenatti)