Karting: KMP w Poznaniu

W miniony weekend na poznańskim torze kartingowym odbyła się V i VI runda Kartingowych Mistrzostw Polski i V i VI runda Pucharu GKSK. Do zawodów zgłosiło się 59 zawodników, aby rywalizować w czterech kategoriach należących do Kartingowych Mistrzostw Polski: J-ROK 125, ROK 125, Młodzik 60, KF2 oraz kategorii Młodzieżowej 125 zaliczanej do rozgrywek Puchar Głównej Komisji Sportu Kartingowego.
Mimo, iż najmłodsi zawodnicy kartingowi mają zaledwie 8 lat to na torze mogliśmy podziwiać niezwykle ciekawą walkę, a emocję jej towarzyszące niczym nie ustępowały wyścigom samochodowym czy motocyklowym. Nie obyło się bez okrzyków radości oraz łez rozpaczy, których powodem bywała awaria sprzętu lub zbyt niska lokata na mecie.

Za młodych sportowców kciuki mocno trzymali rodzice nerwowo udeptując ziemię na Torze "Poznań" podczas startów swoich pociech.

Wszystkie sobotnie finały V rundy odbyły się na suchej nawierzchni, a pierwsze krople deszczu spadły dopiero podczas dekoracji.

Niestety w niedzielę pogoda już nie dopisała i część finałów ogłoszona została przez władzę zawodów jako "wyścig mokry". W VI rundzie na polach startowych zabrakło kategorii Młodzieżowej 125, która z powodu zmiennych warunków atmosferycznych postanowiła solidarnie zrezygnować z udziału w wyścigach.

Na zakończenie zawodów Sędzia Główny Artur Strychalski serdecznie podziękował wszystkim za udział w V i VI rundzie: "Zawodnikom dziękuje za zdyscyplinowanie, rodzicom i mechanikom za ciężką pracę, gratuluję wszystkim zwycięzcom, a tym którzy się jeszcze do tego podium nie zbliżyli, życzę sukcesów na kolejnych zawodach. Do zobaczenia na najbliższych zawodach w Kielcach i kolejnych rundach KMP, które odbędą się w Biłgoraju".

Szczegółowe wyniki na stronie: http://www.kartresults.pl