Karting: Mistrzostwa Polski w Poznaniu

W dniach 18 i 19 lipca na torze kartingowym Tor "Poznań" rozegrana zostanie V i VI Runda Kartingowych Mistrzostw Polski oraz V i VI Runda Pucharu GKSK. Rundy są projektem współfinansowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Urzędu Miasta Poznania.
więcej na sport.pl/karting  ?

Zawodnicy wystartują w sześciu kategoriach: M60, KF 2, KF 3, JUNIOR ROK 125, ROK 125 i MŁODZIEŻOWA 125. Będzie z pewnością na co popatrzeć, bowiem do końca sezonu coraz bliżej.

W najbliższy weekend na poznańskim torze odbędą się przedostatnie zmagania Mistrzostw Polski w tym roku. Najmłodszych zawodników zobaczymy w kategorii Młodzik 60, w której startować mogą już 8-letnie dzieci.

Nie oznacza to jednak, że rywalizacja nie jest ciekawa, bowiem ich wózki mogą rozpędzać się nawet do prędkości około 100km/h. Najszybsze kategorie natomiast osiągają prędkość nawet 150 km/h.

Oficjalne otwarcie zawodów i prezentacja zawodników nastąpi o godz. 13.45, start do finałów o godz. 14.30, a ogłoszenie wyników o godz. 19.10. Program minutowy jest taki sam zarówno w sobotę jak i w niedzielę.