Sezon kartingowy Briggs&Stratton Karting Sport zainaugurowany

W miniony weekend na torze w Suwałkach zainaugurowano zawody Briggs & Stratton Karting Sport. Choć nie obeszło się bez drobnych problemów organizacyjnych (z powodu trwających w pobliskiej szkole egzaminów maturalnych nie można było przeprowadzić części treningów) to ostatecznie zawody odbyły się bez przeszkód.
Na torze w Suwałkach zostały rozegrane dwudniowe zawody I i II Rundy Pucharu Easykart w kategoriach E-60, E-100, E-125, E- 125 Shifter oraz trening Easykart 50, czyli zawody najmłodszych zawodników. W Suwałkach stawiło się ok. 60 zawodników. Po raz pierwszy w tym mieście rozegrano także treningi najmłodszych adeptów kartingu w ramach memoriału im. Janusz Kuliga. Na torze pojawiły się nawet pięciolatki!

Suwalskie zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem publiczności, czemu zapewne sprzyjała piękna, wiosenna pogoda.

Od sezonu 2009 zawody są rozgrywane pod nową nazwą: Briggs&Stratton Karting Sport, ponieważ Polski Związek Motorowy oraz firma Briggs&Stratton podpisały pierwszą w historii umowę sponsoringu tytularnego polskiej ligi kartingowej.Karting to sport, w którym swoich sił mogą próbować nawet kilkuletnie dzieci. Dlatego tak wielką wagę przywiązuje się do zasad fair play oraz do bezpieczeństwa na torze.