Tragiczny wypadek na trasie rajdu Paryż - Dakar

Daniel Vergnes, główny mechanik ekipy Toyoty, poniósł śmierć w wypadku na trasie 11 etapu rajdu Dakar 2002 a trzy towarzyszące mu osoby zostały ranne - poinformowali organizatorzy rajdu.
Do tragicznego wypadku doszło we wtorek wieczorem w drodze do biwaku na mecie 11. etapu. Nie są znane szczegóły. Dyrektor do spraw bezpieczeństwa rajdu, Roger Kalmanovitz nie ujawnił nawet, kto siedział za kierownicą serwisowego auta oznaczonego numerem 540.

Z relacji świadków wynika, że przyczyną wypadku mogło być pęknięcie opony, przez co samochód jadący z dużą prędkością, przewrócił się i zaczął koziołkować. 54-letni Vergnes, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, zginął na miejscu. Ranni zostali pozostali pasażerowie - szefowa ekipy Toyoty Brytyjka Sheona Dorson-King, Belg Christophe Van Riet i Francuz Benoit Agoyer. Wszyscy troje zostali odwiezieni do prywatnej kliniki w Nouakchott.

- Natychmiast po otrzymaniu informacji o wypadku wysłaliśmy na pomoc helikopter, a chwilę później drugi, wyposażony w dodatkowe środki ratunkowe i medyczne - powiedział dyrektor rajdu, Hubert Auriol.