Puchar Daewoo Lanos na Rajdzie Warszawskim.

Ostatnia tegoroczna eliminacja Pucharu Daewoo Lanos - Rajd Warszawski, zakończyła się zwycięstwem miejscowej załogi, Jacka Sikory i Marka Kaczmarka. Dwudniowa impreza stała pod znakiem naprawdę dużych emocji. Spośród ośmiu załóg, które w sobotę rano wystartowały na trasę, wszystkie osiągnęły metę, a po przejechaniu piętnastu odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 155 kilometrów, czołową trójkę dzieliło zaledwie trzy i pół sekundy! To chyba najlepiej świadczy jak zaciekły pojedynek miał miejsce w Warszawie. Ostatecznie, niższe miejsca na podium wywalczyli Dariusz Solarski z Piotrem Zembowiczem oraz Adam Dzitko z Jarosławem Olakiem.

Jacek Sikora - pierwsze miejsce "Dla nas trasa okazała się bardzo szczęśliwa. W sobotę, na potwornie szybkich odcinkach specjalnych, szło nam tak sobie. Na szczęście na bardzo technicznych niedzielnych próbach udało się odrobić stratę do Dariusza Solarskiego. Bardzo dobrze czułem się na Bemowie i pod Pałacem Kultury. Ogólnie uważam że rajd był zorganizowany co najmniej dobrze. Ważne też, że stolica zobaczyła trochę samochodów rajdowych. To z pewnością dobrze wpłynie na zainteresowanie tym sportem kibiców i co jeszcze ważniejsze - mediów. Zwycięstwo w Warszawie było dla nas znakomitym zakończeniem sezonu. Dzięki niemu wywalczyliśmy tytuł wicemistrzów Polski."

Dariusz Solarski - drugie miejsce "Nie jestem zadowolony. Dopóki to był rajd z prawdziwego zdarzenia prowadziliśmy. W momencie kiedy zaczął się KJS niestety straciliśmy pozycję liderów. Próba na Bemowie, którą trzykrotnie przegraliśmy z Jackiem Sikorą, była moim zdaniem kompletnym nieporozumieniem. Zdarliśmy do cna dwa komplety opon, ale na niewiele się to zdało. To wszystko bardziej przypominało wyścig niż rajd, a przecież gdybyśmy chcieli jeździć w wyścigach, z pewnością już dawno byśmy to robili."

Adam Dzitko - trzecie miejsce "Walka na trasie była niezwykle zacięta i wyrównana. Zdecydowanie przespaliśmy, rozgrywany po ciemku, ostatni sobotni odcinek. Pojechałem tam zbyt zachowawczo i strata do prowadzącego zrobiła się dość duża. Drugiego dnia rzuciliśmy się do ataku i udało się sporo czasu odrobić i do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele. Zajmując w Warszawie trzecie miejsce, straciliśmy szansę na podium w klasyfikacji końcowej Pucharu Daewoo Lanos. Nie było to więc najszczęśliwsze dla nas zakończenie sezonu."

Wyniki szóstej eliminacji Pucharu Daewoo Lanos:

1. Jacek Sikora/Marek Kaczmarek 1:45:53.0

2. Dariusz Solarski/Piotr Zembowicz +1.4

3. Adam Dzitko/Jarosław Olak +03.5

4. Maksymilian Kilanowski/Dariusz Krygier +11.5

5. Krzysztof Koczur/Mariusz Żelazko +54.7

6. Piotr Skowron/Radosław Banach +2:04.4

7. Jan Chudzikiewicz/Jerzy Marcinek +3:43.2

8. Paweł Filipek/Rafał Kotalewicz +5:55.5

Klasyfikacja końcowa sezonu:

1. A. Spława-Neyman 106

2. J. Sikora 95

3. M. Kilanowski 88

4. D. Solarski 86

5. A. Dzitko 85

6. P. Skowron 50

7. J. Chudzikiewicz 42

8. K. Koczur 41

9. A. Szarama 30

10. M. Urbanowski 20

11. P. Filipek 17

12. P. Gawlikowski 14 M. Ryndak 14 14. M. Bocheński 7

oficjalna informacja prasowa Pucharu Daewoo Lanos