Rallycross. Drugi z rzędu triumf Kuchara i pech Gagackiego

W rywalizacji w Motoparku Toruń najlepszy okazał się Tomasz Kuchar, dla którego było to już drugie w tym sezonie zwycięstwo. Główny konkurent Kuchara - Marcin Gagacki - nie zakwalifikował się do finału po tym, jak w półfinale z walki wyeliminowała go awaria samochodu.
Kwalifikacje przebiegały pod dyktando kierowcy OPONEO Motorsport, Marcina Gagackiego. Bydgoszczanin zwyciężył w tej części zawodów, dzięki czemu startował do półfinału z pierwszego rzędu. Niestety, krótko po starcie w jego Mitsubishi Lancerze ukręcił się wałek i moc silnika nie była już przekazywana na koła. W tym momencie na prowadzeniu półfinału A był Dariusz Topolewski, jednak trzy okrążenia później, na tej samej prostej, również i jego Lancer wyzionął ducha. Przyczyną był uszkodzony bezpiecznik. Ostateczne ten wyścig padł łupem Gracjana Dudy, a drugi przyjechał Maciej Palczewski. W półfinale B klasą samą dla siebie był Tomek Kuchar. Wrocławianin coraz lepiej czuł się za kierownicą swojego Citroena C4 i rozgromił Mateusza Ludwiczaka oraz Mikołaja Otto, dublując przy tym Andrzeja Kleinę.

- Po awarii mojego samochodu w półfinale nie ma rozczarowania, jest po prostu wkurzenie. Sprzęt nie wytrzymał. Dzisiaj skończyłem kwalifikacje z dość znaczną przewagą - trzy z czterech serii wygrałem, a jedną skończyłem na drugim miejscu, więc miałem rozbudzony apetyt na zwycięstwo - powiedział Gagacki.

W długo wyczekiwanym finale weekendu na Motoarenie Toruń fenomenalny start zaliczył ruszający z szóstego pola Mikołaj Otto, a Darek Topolewski poszedł widowiskowym slajdem tracąc trochę czasu. Mateusz Ludwiczak ruszył w pogoń za Otto, ale musiał pogodzić się z trzecim miejscem. Pechowa niedziela Topolewskiego nie dała mu taryfy ulgowej - awaria w finale pogrzebała szanse na dobry wynik. Bezkonkurencyjny był Kuchar, a obok niego na podium stanęli także Otto i Ludwiczak.

- To całkiem niezłe rozpoczęcie sezonu, w kontekście obrony mistrzowskiego tytułu. Na inaugurację sezonu odniosłem bardzo satysfakcjonujące zwycięstwo w Słomczynie. Dzisiaj też wygrałem, ale muszę szczerze powiedzieć, że nie smakuje to tak dobrze jak powinno. O ile wczoraj byłem bardzo konkurencyjny, gdy było bardziej sucho i przyczepnie, a samochodem jechało mi się wręcz genialnie, tak dzisiaj niestety jechałem słabiej. Nie mogłem się zgrać z autem i znaleźć dobrych ustawień na mokry tor. Tak naprawdę dzisiejsze zwycięstwo należy się nie mojej skromnej osobie, ale Marcinowi Gagackiemu, który w dzisiejszych, trudnych warunkach, był po prostu szybszy. Niestety pech chciał, że popsuł mu się samochód. Wprawdzie za miesiąc, dwa, czy za rok nikt nie będzie tego pamiętał, a statystyki będą fajne, niemniej jednak wierzcie mi, że w mojej pamięci to zostanie. Wolę wygrać w innych okolicznościach - w walce bok w bok, zderzak w zderzak, tak jak to miało miejsce podczas prawie całego zeszłorocznego sezonu - mówił po zawodach Kuchar.

Klasyfikacja SuperCars po 2. rundzie OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross:

1. Tomasz Kuchar 53 pkt.

2. Marcin Gagacki 39 pkt.

3. Mikołaj Otto 37 pkt.

4. Dariusz Topolewski 36 pkt.

5. Gracjan Duda 36 pkt.

6. Maciej Palczewski 30 pkt.

7. Mateusz Ludwiczak 20 pkt.

8. Andrzej Kleina 12 pkt.

Kalendarz pozostałych eliminacji:

25 czerwca 2017 - Sobiesław Zasada Centrum Bednary

22-23 lipca 2017 - Vilkyciai Rallycross Litwa

27 sierpnia 2017 - Sobiesław Zasada Centrum Bednary

17 września 2017 - OPONEO Motopark Toruń

8 października 2017 - Autodrom Słomczyn