Skarb kibica żużlowej ekstraligi

Składy drużyn, dane o zawodnikach, średnie KSM
Kolejno podajemy: imię i nazwisko zawodnika, rok urodzenia, KSM

APATOR/ADRIANA TORUŃ

Obcokrajowcy:

Tony Rickardsson 1971 10,00

Andreas Jonsson 1980 6,00

Seniorzy:

Wiesław Jaguś 1975 7,44

Mirosław Kowalik 1969 6,80

Tomasz Bajerski 1975 6,43

Robert Kościecha 1977 6,48

Juniorzy:

Tomasz Chrzanowski 1980 5,20

Łukasz Pawlikowski 1982 2,50

Przemysław Kłos 1982 2,50

Karol Ząbik 1984 2,50

Marcin Jaguś 1984 2,50

Daniel Paszko 1984 2,50

Odeszli:

Peter Karlsson, Gert Handberg, Stefan Andersson, Waldemar Walczak (Kolejarz Rawicz), Mariusz Puszakowski (ŁTŻ Łódź), Arkadiusz Zaręba (ZKŻ Krosno).

Przyszli:

Rickardsson (Wybrzeże), Jonsson, Bajerski (obaj Pergo).

Trener: Jan Ząbik.



BGŻ/POLONIA PIŁA

Obcokrajowcy:

Chris Louis 1969 7,92

Peter Karlsson 1969 5,46

Seniorzy:

Rafał Dobrucki 1976 7,86

Jacek Gollob 1969 8,12

Sławomir Drabik 1966 7,52

Krzysztof Jabłoński 1977 7,50

Andy Smith 1966 4,08

Juniorzy:

Jarosław Hampel 1982 6,83

Tomasz Gapiński 1982 2,50

Robert Miśkowiak 1983 2,50

Odeszli:

Robert Flis (Pergo), Rafał Kowalski i Mariusz Franków (wypożyczeni do Startu Gniezno).

Przyszli:

Jabłoński (Start), Drabik (Radson/Malma).

Trener:

Janusz Michaelis.



BRACTWO/POLONIA BYDGOSZCZ

Obcokrajowcy:

Todd Wiltshire 1968 7,85

Henrik Gustafsson 1970 7,55

Jason Lyons 1970 6,59

Seniorzy:

Tomasz Gollob 1971 11,06

Piotr Protasiewicz 1975 9,74

Dariusz Patynek 1978 5,13

Przemysław Tajchert 1978 3,43

Juniorzy:

Michał Robacki 1980 3,84

Łukasz Stanisławski 1983 2,50

Jakub Gabrych 1983 2,50

Robert Umiński 1983 2,50

Grzegorz Musiał 1984 - 2,50

Odeszli:

Shane Parker (Kuntersztyn/Quick-mix), Joe Screen (zakaz startów w polskich ligach ze względu na zbyt niską średnią KSM w poprzednim sezonie), Krzysztof Słaboń (Atlas), Piotr Galczewski (karencja), Tomasz Poprawski (wypożyczenie do Iskry).

Przyszli:

Jason Lyons (Unia L.), Dariusz Patynek (powrót z wypożyczenia do Gwardii).

Trener: Jerzy Kniaź



PERGO GORZÓW WIELKOPOLSKI

Obcokrajowcy:

Jason Crump 1975 8,60

Hans Andersen 1980 7,29

Stefan Dannoe 1969 6,86

Seniorzy:

Piotr Świst 1968 7,58

Mariusz Staszewski 1975 6,11

Robert Flis 1973 5,33

Piotr Paluch 1970 5,08

Juniorzy:

Rafał Okoniewski 1980 8,27

Michał Aszenberg 1981 2,50

Marcin Dąbrowski 1982 2,50

Marcin Rybak 1983 2,50

Odeszli:

Tomasz Bajerski (do Apator/Adriana), Tomasz Cieślewicz (Wybrzeże), Tomasz Zywertowski (ŁTŻ), Tomasz Kwiatkowski (wypożyczenie do Gwardii), Andreas Jonsson (Szwecja), Craig Boyce (Australia).

Przyszli:

Andersen (OTŻ Opole), Dannoe (OTŻ), Flis (Ludwik/Polonia), Staszewski (Włókniarz).

Trener: Stanisław Chomski.



ZKŻ POLMOS ZIELONA GÓRA

Obcokrajowcy:

Billy Hamill 1970 8,88

Lee Richardson 1979 7,69

Carl Stonehewer 1972 7,42

Antonin Svab 1974 - 6,90

Seniorzy:

Maciej Kuciapa 1975 7,90

Andrzej Huszcza 1957 7,55

Jarosław Szymkowiak 1969 6,46

Grzegorz Kłopot 1979 5,43

Krzysztof Stojanowski 1979 4,11

Juniorzy:

Mariusz Dudek 1981 3,75

Bartłomiej Lisiewicz 1982 2,50

Rafał Kurmański 1982 2,50

Dawid Kujawa 1981 2,50

Sebastian Smoter 1981 2,50

Łukasz Kiersztan 1984 2,50

Bartosz Kasprowiak 1982 2,50

Odeszli:

Matej Ferjan (Radson/Malma), Roberth Barth, Arkadiusz Kędzior (wypożyczenie do Wandy), Maciej Bornecki (Wanda).

Przyszli:

Hamill, Richardsson (Kuntersztyn/quick-mix), Kuciapa (Stal Rz.).

Trener:

Aleksander Janas.



CKM RADSON MALMA WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

Obcokrajowcy:

Ryan Sullivan 1975 8,92

Rune Holta 1973 7,55

Brian Andersen 1971 6,18

Matej Ferjan 1977 6,84

Seniorzy:

Adam Skórnicki 1976 4,59

Grzegorz Walasek 1976 7,44

Artur Pietrzyk 1977 6,71

Tomasz Jędrzejak 1979 3,15

Bartłomiej Bardecki 1978 6,54

Dariusz Fijałkowski 1979 2,50

Michał Ciurzyński 1979 2,50

Juniorzy:

Karol Malecha 1980 4,59

Zbigniew Czerwiński 1982 2,50

Marcel Maliński 1982 2,94

Adam Pietraszko 1982 2,50

Daniel Skupień 1982 2,50

Artur Tomczyk 1982 2,50

Krzysztof Stempel 1982 2,50

Odeszli:

Sławomir Drabik (BGŻ/Polonia), Mariusz Staszewski (Pergo).

Przyszli:

Andersen (Atlas), Malecha (Iskra), Bardecki (Start Gniezno).

Trener: Czesław Czernicki



KS UNIA LESZNO

Obcokrajowcy:

Leigh Adams 1971 10,13

Steve Johnston 1971 4,87

Seniorzy:

Roman Jankowski 1957 7,74

Damian Baliński 1977 5,81

Dariusz Łowicki 1967 5,38

Jacek Rempała 1971 - 5,35

Andrzej Szymański 1977 4,52

Juniorzy:

Łukasz Jankowski 1982 2,50

Mariusz Fierlej 1980 3,32

Krzysztof Kasprzak 1984 2,50

Norbert Kościuch 1984 2,50

Dariusz Myler 1984 - 2,50

Odeszli:

Jason Lyons (Bractwo/Polonia), Scott Nicholls (Atlas), Andrzej Korolew (Kuntersztyn/quick-mix), Robert Mikołajczak (bezpłatne wypożyczenie do Startu), Rafał Jełowicki (bezpłatnie wypożyczony do Wandy).

Przyszli:

Johnston (Iskra), Szymański (wrócił z wypożyczenia do ZKŻ).

Trenerzy: Roman Jankowski, Bolesław Ossowski.



WTS ATLAS WROCŁAW

Obcokrajowcy:

Greg Hancock 1970 8,29

Scott Nicholls 1978 6,71

Seniorzy:

Sebastian Ułamek 1975 8,85

Robert Sawina 1971 8,14

Robert Dados 1977 7,01

Jacek Krzyżaniak 1968 7,04

Dariusz Śledź 1969 5,92

Juniorzy:

Andrzej Zieja 1980 3,68

Krzysztof Słaboń 1981 2,50

Artur Bogińczuk 1982 2,50

Krzysztof Krawczyk 1980 2,50

Piotr Świderski 1983 2,50

Odeszli:

Piotr Baron, Adam Łabędzki (OTŻ Opole), Piotr Winiarz (Stal Rzeszów), Brian Andersen (Włókniarz ), Mariusz Węgrzyk (RKM).

Przyszli:

Dados (Kuntersztyn/Quick-mix), Ułamek (Wybrzeże), Nicholls (Unia Leszno), Słaboń (Polonia B.)

Trener: Marek Cieślak.