Sport.pl

Kuba Piątek już odlicza godziny do wyjazdu na Dakar

Startujący w barwach Orlen Teamu lubelski motocyklista Jakub Piątek ostro przygotowuje się do 37. Rajdu Dakar, który rusza już 4 stycznia 2015 roku.
W grudniu Kuba, który jest mistrzem świata juniorów w cross-country trenował w Maroku, gdzie przeszedł ostatni szlif formy. Teraz jest w Lublinie i w rodzinnym gronie spędzi święta Bożego Narodzenia, choć nie do końca, bo już 26 grudnia wyrusza do Argentyny. To właśnie ze stolicy tego kraju - Buenos Aires - wystartuje ta impreza. Zawodnicy będą mieli do przejechania 14 niezwykle trudnych etapów po pustyni, po górach i bezdrożach. Aby dojechać do mety, która też jest zlokalizowana w Buenos Aires, uczestnicy muszą pokonać ponad dziewięć tysięcy kilometrów. Trasa będzie wiodła przez terytorium trzech państw - oprócz Argentyny są to Boliwia i Chile. Kuba Piątek debiutuje w tym rajdzie, a oprócz niego pojedzie jeszcze młody, ale już doświadczony Jakub Przygoński (obaj na KTM). Warto przypomnieć, że jest to już drugie pokolenie Piątków, które startuje w tych zawodach. Przed 15 laty - jeszcze w Afryce - jechał jego ojciec Dariusz Piątek. Niestety, na pechowym XIII etapie miał defekt motocykla i musiał się wycofać.

Oprócz motocyklistów w barwach Orlen Teamu w Dakarze wystąpią dwie załogi samochodowe: Adam Małysz i Rafał Morton (buggy smg) oraz Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem (toyota hilux).

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUKomentarze (1)
Kuba Piątek już odlicza godziny do wyjazdu na Dakar
Zaloguj się
 • gtv

  0

  Co za brudne numery paw, pawiowi pawiem. Azaliż jeśli
  już kwękacie pawiu (?) o Dakarze, to wypadałoby pawiu
  wymienić wszystkich polskich uczestników rajdu.
  Gazety od tego nie zaboli

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX