Formuła 1. Rosberg wygrał i zmniejszył straty do Hamiltona

:
-
Nico Rosberg był najszybszy na wszystkich treningach, wygrał kwalifikację, a następnie nie dał się wyprzedzić nikomu podczas Grand Prix. Przed ostatnim wyścigiem sezonu kwestia mistrzostwa pozostaje otwarta.
Tak relacjonowaliśmy okrążenie po okrążeniu

Nie był to ciekawy wyścig. Rosberg prowadził właściwie od startu do mety, z wyjątkiem momentów, gdy zjeżdżał zmienić opony.

Na torze Interlagos opony zużywały się szybciej, niż szacowali mechanicy i nierównomiernie. Ostatecznie nie wypaczyło to rywalizacji. Tuż za Rosbergiem na metę wpadł Lewis Hamilton, który po błędzie przez kilkadziesiąt okrążeń walczył, by dogonić kolegę z zespołu, a następnie wyprzedzić. Bezskutecznie.

Rosberg wygrał pierwsze GP od lipca i w klasyfikacji generalnej zbliżył się do Brytyjczyka na 17 punktów. Oznacza to, że w ostatnim, podwójnie punktowanym wyścigu Rosberg może zostać mistrzem świata. Wystarczy, by wygrał wyścig, a Hamilton nie zajął drugiego miejsca.

Trzeci w Brazylii był Felipe Massa, ulubieniec lokalnych kibiców. Ostatnie GP odbędzie się 23 listopada w Abu Zabi.

Kolejność na mecie: 1. Rosberg, 2. Hamilton, 3. Massa, 4. Button, 5. Vettel, 6. Alonso, 7. Raikkonen, 8. Hulkenberg, 9. Magnussen, 10. Bottas.

Colin Clark podsumowuje sezon Kubicy. To, co zrobił do tej pory, jest niewiarygodne


Kto będzie mistrzem F1 w tym sezonie?