Sportowy rozkład na niedzielę. Polacy biją się o awans, Kubica jedzie w Australii

Mecz Polska - Francja, który zdecyduje o awansie biało-czerwonych do czołowej szóstki MŚ, rajd Australii z Robertem Kubicą, przeżywającym w sobotę trudności na trasie i T-Mobile Ekstraklasa. Oto najważniejsze sportowe wydarzenia niedzieli. Relacje na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE na iOS, Androida i Windows Phone.

8.00 - Rajd Australii

Ostatni dzień rajdu na australijskich szutrach. Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) w sobotę wypadł z drogi i stracił ponad minutę. Moment dekoncentracji sprawił, że Polak w generalce spadł na dziesiąte miejsce. Liderem rajdu jest Sebastien Ogier (VW Polo WRC). Czy francuski kierowca będzie pierwszy na mecie?

15.30 - Górnik Zabrze - Piast Gliwice

Małe derby Śląska. Górnik będzie chciał zrewanżować się za wiosenną porażkę w Gliwicach. Piast na stratę punktów nie może sobie pozwolić, bo w tabeli zajmuje 14. miejsce, tuż nad strefą spadkową.

16.40 - MŚ siatkarzy.

Ostatnia kolejka drugiej rundy siatkarskiego mundialu. W "polskiej" grupie E o awans do najlepszej szóstki MŚ walczą Polska, Iran i USA. Awansować mogą tylko dwa zespoły, bo Francja już zapewniła sobie grę o medale. Serbia zagra z Iranem, Argentyna zmierzy się z Amerykanami. W grupie F hit Brazylia - Rosja (oba zespoły już awansowały) i Finlandia - Bułgaria.

17.00 - Manchester United - QPR

Drużyna Louisa van Gaala w tym sezonie jeszcze nie wygrała. Szesnasty w tabeli Manchester United dotychczas dwa mecze zremisował i jeden przegrał. Pozycję wyżej jest QPR. Beniaminek Premier League odniósł już pierwsze zwycięstwo, pokonując w poprzedniej kolejce Sunderland 1:0.

18.00 GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk

Mecz sąsiadów w tabeli. Wyżej, bo na siódmym miejscu jest beniaminek z Bełchatowa, który od trzech meczów nie potrafi jednak wygrać (ostatnie zwycięstwo ze Śląskiem 2:0). Dla trenera Lechii Joaquima Machado może to być mecz ostatniej szansy. Porażka sprawi, że Portugalczyk pożegna się z gdańskim klubem.

20.25 - Polska - Francja

Biało-czerwoni po dramatycznym meczu pokonali w sobotę po tie-breaku Iran. W pierwszych dwóch setach Polacy grali koncertowo, ale w trzeciej partii kontuzji doznał kapitan Michał Winiarski i gra naszego zespołu posypała się. Aby awansować, drużyna Stephana Antigi musi wygrać przynajmniej dwa sety z pewną awansu Francją.