Sport.pl

Rajd Niemiec. Kubica stracił cztery minuty, ale pojedzie dalej

Robert Kubica po trzech odcinkach specjalnych traci 4:38.6 do lidera rajdu Sebastiena Ogiera. To efekt drobnej przygody na trzecim oesie. Zniszczenia jego forda fiesty WRC nie są duże. Polak pojedzie dalej.


- Wylecieliśmy z drogi, nie udało mi się utrzymać kierownicy. Straciłem właściwy tor i zanim go odzyskałem, byliśmy poza drogą. Nieco utknęliśmy, pomogli nam kibice - mówił na mecie trzeciego odcinka specjalnego Kubica. Polak wypadł z trasy na samym początku trzeciego odcinka specjalnego prowadzącego przez winnice w dolinie rzeki Mozeli.

Jego Fiesta WRC miała mocno uszkodzone przednie lewe koło, jak podało radio WRC "trzęsło się jak galareta", nieco zniszczone było też tylne lewe koło. Uszkodzenia nie były jednak bardzo poważne. Polak spokojnie dojechał do mety odcinka specjalnego i dotrze na serwis, gdzie mechanicy powinni w ekspresowym tempie uporać się z naprawą.Inżynierowie ocenili już zniszczenia i wiadomo, że na pewno wymienią lewe zawieszenie z przodu, a także sprzęgło, które uległo awarii, gdy Kubica próbował dostać się na drogę.

Polak po tej przygodzie traci do prowadzącego w rajdzie Sebastiena Ogiera 4:38.6 i w klasyfikacji generalnej rajdu zajmuje 34.

Szkoda tej wycieczki poza drogę, bo Kubica zaczął Rajd Niemiec bardzo dobrze. Jechał spokojnie i pewnie w dość trudnych warunkach. Na pierwszym odcinku specjalnym miał dziewiąty czas, lokatę utrzymał na o wiele trudniejszej, momentami błotnistej drugiej próbie.

Liderem rajdu jest jadący volkswagenem polo R WRC Ogier, który ma 1,9 sekundy przewagi nad swoim kolegą z teamu Finem Jarim-Mattim Latvalą. Trzeci Kris Meeke (citroen DS3 WRC) traci do lidera 24 sekundy.

Kierowcy w piątek jeszcze raz przejadą odcinki Sauertal, Waxweiler i Mosseland. Po serwisie wrócą na trasę o godz. 14.47.Więcej o:
Komentarze (11)
Rajd Niemiec. Kubica stracił cztery minuty, ale pojedzie dalej
Zaloguj się
 • stachu.z.hezbollahu

  Oceniono 15 razy 5

  Wyleciał z trasy? A łyżka na to: niemożliwe...

 • danieldominiak

  Oceniono 15 razy 3

  Jak będziecie się nabijać i szydzić z Kubicy, to pomiędzy każdym kolejnym "buahaha" weźcie pod uwagę fakt, że w swojej krótkiej przecież karierze, Robert zarobił około 25 mln Euro (bez kontraktów reklamowych). Miał pecha po prostu. Teraz robi to co może, a nie to co chciałby i co potrafi najlepiej. Jeździ w serii mistrzowskiej WRC, pomimo tego, że z zawodu jest kierowcą wyścigowym, a nie rajdowym. Uważam, że to całkiem niezłe hobby. A Wy hejterzy, czym możecie się pochwalić? Hmm... na całym świecie Kubica nie ma tylu niechętnych sobie ludzi, co w Polandii. To dopiero przykre...

 • ehtarr

  Oceniono 6 razy 0

  "a także sprzęgło, które uległo awarii, gdy Kubica próbował dostać się na drogę."
  Nie uległo awarii, tylko normalnie je zarżnął, jak przeciętna blondynka próbująca dostać się z pobocza na drogę.

 • ologolo

  Oceniono 3 razy -1

  Robert zawsze stara się dobrze wypaść...

 • kos2910

  Oceniono 5 razy -1

  Czy w koncu zda sobie sprawę ze swoich fizycznych ograniczen które nie pozwalają mu na taka jazdę jaka sobie wymarzył?

 • olekgw

  Oceniono 28 razy -12

  A gdzie fani naszego super kierowcy?????

 • kasia481

  Oceniono 39 razy -19

  ha ha ha oj oj oj ha ha ha oj oj oj ha ha ha oj oj oj ha ha ha oj oj oj ha ha ha oj oj oj ha ha ha oj oj oj ha ha ha oj oj oj ha ha ha oj oj oj ha ha ha oj oj oj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Kupuj produkty "Lotosu" - są rej samej jakości co jazda Kubicy.
  Trzeba być niespełna rozumu aby tego nieudacznika sponsorować.
  PS
  Dalej "erksperci" . "Resoraki" na stół i analizować "jazdę" Kubicy.
  Buuuu uuuu i BĘC . Robert spada ze stołu / sorry do rowu/.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX