Formuła 1. Vettel za Hamiltona w Mercedesie?

Helmut Marko z Red Bulla zasugerował w niemieckich mediach, że Mercedes próbuje przekonać Sebastiana Vettela do podpisania kontraktu od 2016 roku. Informacja pojawiła się tydzień po przedłużeniu umowy przez Nico Rosberga. - Kolejny niemiecki kierowca? Nie sądzę, by Mercedes tego chciał - komentuje Lewis Hamilton.
Ciężko oprzeć się wrażeniu, że spekulacje o przejściu Sebastiana Vettela do Mercedesa mają odwrócić uwagę od słabej formy czterokrotnego mistrza świata. Niemiec w tym sezonie spisuje się słabiej nie tylko od Rosberga i Hamiltona, przegrywa także rywalizację wewnątrz zespołu z Danielem Ricciardo.

Vettel kilkukrotnie dawał do zrozumienia, że nie jest zadowolony z bolidu, jaki w tym sezonie przygotował Red Bull we współpracy z Renault. Czy w jego głowie pojawiają się myśli o zmianie barw? Sam Vettel odpowiada, że o ofercie nic nie wie, ale "każdą trzeba przemyśleć". - Nie wiem, jakie źródła ma Helmut, i nie będę się o tym wypowiadał. W moim podejściu nic się nie zmieniło.

Plotki będą pojawiać się dopóki kontraktu z Mercedesem nie przedłuży Lewis Hamilton. Rosberg już to zrobił, więc to Brytyjczyk znalazł się przed wyścigiem na węgierskim Hungaroringu pod ostrzałem pytań. - Nie mam żadnych obaw, nie sądzę, by Mercedes chciał mieć w składzie kolejnego niemieckiego kierowcę. W tym momencie mam kontrakt do końca przyszłego sezonu, więc nie mówimy o najbliższej przyszłości. Teraz to my jesteśmy najlepsi, więc każdy chce jeździć w naszych barwach - mówi Hamilton.

Brytyjczyk przyznał także, że chce przedłużyć umowę ze swoim teraźniejszym pracodawcą. - Mój team wie, że chce przedłużyć umowę, prowadzimy rozmowy. To jeszcze nie koniec, ale druga strona też tego chce. Byłem w Mercedesie od 13. roku życia, czuję się jakbym miał ich logo na piersi. Traktuję ich jak rodzinę. Nigdy nie wiesz, co stanie się w przyszłości, ale nie widzę się nigdzie indziej. Jeśli jednak będą chcieli zatrudnić kogoś innego, nie będę protestował - dodaje Brytyjczyk, który po 11 wyścigach zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

W niedzielę 12. wyścig sezonu na węgierskim Hungaroringu. Relacja na żywo w Sport.pl od 14.

Piłka nożna w F1. Vettel i Ricciardo kontra mistrzyni świata we freestylu