GP Austrii. Bottas: To najlepszy szampan, jaki piłem w życiu

Grand Prix Austrii okazało się niezwykle szczęśliwe dla zespołu Williams Martini Racing ekipa z Grove po raz pierwszy w tym sezonie stanęła na podium wyścigu Formuły 1 ! Dla młodego Fina - Valtteri Bottasa - 3. pozycja w wyścigu o Grand Prix Austrii była także pierwszym podium w jego dotychczasowej karierze. Drugi z kierowców zespołu, Felipe Massa zajął ostatecznie 4 miejsce.
Cały weekend wyścigowy na odnowionym torze leżącym w pobliżu miasta Zeltweg był bardzo udany dla zespołu Williams Martini Racing. Formuła 1 powróciła tam po ponad 11-letniej przerwie, dlatego ten wyścig budził szczególnie wiele emocji. Już sesja kwalifikacyjna pokazała, że obaj kierowcy zespołu Williams Martini Racing są doskonale przygotowani do tego wyścigu. Dzięki bardzo dobrej dyspozycji zawodników, udało się przełamać hegemonię zespołu Mercedes. Dwaj zawodnicy w barwach Martini Racing zrobili ogromną niespodziankę i byli najszybsi w kwalifikacjach. Felipe Massa zdobył pierwsze w tym sezonie pole position, a 16. w karierze. Tuż obok niego, z pierwszej linii do wyścigu stanął Valtteri Bottas. Po bardzo dobrym starcie Felipe prowadził w wyścigu i skutecznie uciekał przed Nico Rosbergiem, który przebił się na drugą pozycję. Brazylijczyk stracił jednak prowadzenie w wyścigu zaraz po pierwszej rundzie pit stopów na rzecz Rosberga. W tym czasie młody Fin skutecznie trzymał się w czołówce stawki, a najszybszy pit stop w wykonaniu jego ekipy pozwolił mu zmniejszyć dystans do dwóch Mercedesów jadących na czele.

Zespół Williams Martini Racing po Grand Prix Austrii zdobył kolejne, cenne 27 punktów, dzięki czemu przesunął się na 5. pozycję w klasyfikacji konstruktorów.

Valtteri Bottas - kierowca zespołu WILLIAMS MARTINI RACING

Trudno mi nawet opisać, jak się teraz czuję. Póki co, to był najlepszy szampan, jaki kiedykolwiek piłem w życiu. Ogrom ciężkiej pracy, jaki cały zespół włożył w przygotowanie do tego wyścigu, pozwolił nam zdobyć podium. W trakcie wyścigu miałem jeden, doskonały pit stop, dzięki któremu mogłem walczyć o lepszą pozycję. Za to też ogromnie dziękuję mojej ekipie. Przed zjazdem do boksu zaliczyłem bardzo szybkie kółko, dlatego też po wyjeździe znalazłem się tuż przed Felipe. Oba nasze samochody dojechały na wysokich, punktowanych pozycjach, co jest dla nas bardzo dużym sukcesem i źródłem radości. Oczywiście celujemy jeszcze wyżej, bo przed nami są jeszcze do zdobycia dwie wyższe pozycje na podium, ale w tej chwili cieszymy się z tego pierwszego, dużego sukcesu, który udało nam się osiągnąć w tym sezonie.

Felipe Massa - kierowca zespołu WILLIAMS MARTINI RACING

Bardzo się cieszę z sukcesu Valtteri, bo wykonał kawał dobrej roboty. W trakcie tego weekendu walczyliśmy z Mercedes, jednak wiedzieliśmy, że o wygraną będzie niezwykle trudno. Przez cały wyścig musiałem zmagać się z oponami oraz z tzw. korkiem na torze. Dlatego też powrót na tor po pierwszym pit stopie na 4. pozycji był dla mnie odrobinę rozczarowujący. Ale z drugiej strony taki jest urok wyścigów. Najważniejsze jednak, że był to bardzo udany i emocjonujący wyścig dla całego zespołu. Zdobyliśmy 27 punktów, dzięki czemu awansowaliśmy o jedno oczko w klasyfikacji konstruktorów. Ten wyścig pokazał również, że zrobiliśmy duży krok do przodu, jednak czeka nas jeszcze sporo pracy, aby zmniejszyć straty względem Mercedesa.

Kolejny wyścig Formuły 1 - Grand Prix Wielkiej Brytanii, odbędzie się w dniach 4-6 lipca na torze Silverstone.