Rajdy. Ogier do Kubicy: Raikkonen nie był tak szybki na szutrze jak ty

Robert Kubica i Sebastien Ogier udzielili w siedzibie Volkswagena długiego wywiadu, który szybko przerodził się w ożywioną wymianę poglądów między dwoma kierowcami. Polak wspominał m.in. o swoich problemach na szutrze, gdzie po przyzwyczajeniach z F1 reagował zbyt późno na zakręty. Jednak mistrz świata WRC przerwał mu, mówiąc, że jego zdaniem polski kierowca jest na tej nawierzchni szybszy od Raikkonena.


Długa rozmowa, w której oprócz dwóch rajdowców wzięło udział czterech dziennikarzy, ukazała się w poniedziałkowym "Przeglądzie Sportowym". Kierowcy wymieniali w niej poglądy dotyczące różnic między rajdami a Formułą 1, mówili także o tym, jak dużo czasu może zająć "przestawienie się" z F1 na WRC.

- Wyobraźcie sobie, jak to jest dla kogoś, kto nigdy nie widział podbicia. Gdy w F1 masz nierówność, kierowcy od razu narzekają. Bo boli - tłumaczył Kubica, na co Ogier odparł, że także ciężko jest mu wyobrazić sobie, jak to możliwe, że kierowcy F1 tak szybko przejeżdżają po tarce.

Kubica odpowiedział Francuzowi, że Formuła 1 ma tę przewagę, że w niej można pokonywać to samo okrążenie nawet 200 razy, dzięki czemu lepiej zapamiętuje się sposób pokonywania zakrętów. Natomiast w rajdach po 20 przejazdach wyłącza się stoper: - Tu nie chodzi tylko o szybką jazdę. Wiem też z czasów Kimiego, bo był bardzo szybki... - zaczął myśl Kubica, na co przerwał mu Fin: - Nie tak jak ty na szutrze. Nigdy nie był szybki na szutrze, nie rozumiał go. Na asfalcie tak, ale nie na szutrze.

Kubica odparł, że rzeczywiście różnica między tymi dwoma nawierzchniami jest ogromna, a on po dwudziestu latach na asfalcie, na szutrze wszystko robił za późno. - A w F1 wystarczy, że spojrzysz na kierownicę, a samochód już skręca. Robi to natychmiast. Więc twój mózg musi się przekalibrować. I to nie trochę. Kompletnie - powiedział Polak, który już w czwartek startuje w Rajdzie Polski. Relacje Na Żywo ze wszystkich odcinków na Sport.pl.

Zdjęcie RRS EQUIPMENT Buty zamszowe rajdowe FIA Zdjęcie Sparco Kombinezon PRIMA X-3 Zdjęcie Sparco Rękawice ARROW H7 - 001352A
RRS EQUIPMENT Buty zamszowe... Sparco Kombinezon PRIMA X-3 Sparco Rękawice ARROW H7 - ...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info