WTCC w Rosji. Historyczne zwycięstwo Chińczyka Ma

Qing - Hua Ma wygrał niespodziewanie drugi wyścig WTCC w Rosji. To premierowe zwycięstwo chińskiego kierowcy w historii wyścigów samochodowych. Pierwsze zmagania na Moscow Raceway wygrał Argentyńczyk Jose Maria Lopez.
Pierwszy niedzielny wyścig potoczył się po myśli lidera klasyfikacji generalnej, Lopeza. Na dystansie 16 okrążeń startujący z pole position Argentyńczyk nie popełnił choćby jednego błędu i zanotował czwarte zwycięstwo w sezonie. Podium uzupełnili Gabriele Tarquini i Sebastian Loeb.

Jeżdżący za kierownicą Citroena C-Elysee Ma, który pierwsze zmagania w Moskwie ukończył na szóstym miejscu, był sprawcą sensacji w drugim wyścigu. Faworyzowany Lopez miał problemy już na starcie i po raz pierwszy w tym sezonie nie ukończył wyścigu. Jego pomyłkę wykorzystał Ma, który szybko objął prowadzenie. Pierwszego miejsca nie oddał aż do mety. Chińczyk odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w WTCC w drugim wyścigu w barwach Citroena. Drugi przyjechał Yvan Muller, a trzeci był Mehdi Bennani.

Po sześciu rundach tegorocznego WTCC liderem jest Lopez, tuż przed Mullerem. Rewelacyjny Chińczyk wspiął się na 12. miejsce. Kolejne wyścigi odbędą się za dwa tygodnie na torze Spa-Francorchamps w Belgii.

Zdjęcie AUTO GAUGE Wskaźnik ciśnienia oleju - INDIGLO Zdjęcie Sparco Buty FORMULA SL 7 Zdjęcie Sparco Kask WTX J-7Air
AUTO GAUGE Wskaźnik ciśnien... Sparco Buty FORMULA SL 7 Sparco Kask WTX J-7Air
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info