Rajd Włoch. Kubica zajął ósme miejsce i awansował w klasyfikacji generalnej MŚ

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak zajęli ósme miejsce w Rajdzie Sardynii i zgarnęli cztery punkty do klasyfikacji generalnej MŚ. Awansowali dzięki temu z 13. na 12. pozycję. Najszybszym kierowcą był mistrz świata Sebastien Ogier.

Kubica wrócił do rywalizacji po "przygodzie" na sobotnim odcinku, na którym urwał koło. Przez nałożone kary spadł z piątej na ósmą pozycję i w niedzielę jechał spokojnie, tak by utrzymać tę pozycję.

To mu się udało i ukończył w ten sposób na punktowanym miejscu swój drugi w tym sezonie rajd po Rajdzie Argentyny, w którym zajął szóste miejsce. Do klasyfikacji generalnej MŚ dołożył cztery punkty i awansował na 12. pozycję.

Przejazd Kubicy na ostatnim odcinku (Power Stage), na którym zajął szóste miejsce:

Rajd wygrał bezbłędny Sebastien Ogier i było to jego 20. zwycięstwo w karierze. Drugie miejsce zajął Mads Oestberg, a trzecie Jari-Matti Latvala.

- Kończymy rajd z mieszanymi uczuciami. Odbieram go pozytywnie w 90 procentach. Najważniejsze, że jazda sprawiała mi przyjemność. Teraz nie mogę się już doczekać Rajdu Polski - powiedział na mecie Kubica. Rajd Polski - kolejna eliminacja MŚ - rusza 27 czerwca.