Kubica o walce w Mercedesie: Napięcia nadal będą

- Nie jest tak źle, jak przedstawiają to media, ale napięcia nadal będą występować. To normalne, gdy walczysz o mistrzostwo - mówi Robert Kubica, który dla magazynu ?Autosport? ocenia walkę między Lewisem Hamiltonem a Nico Rosbergiem.
Polski kierowca udzielił obszernego wywiadu magazynowi Autosport, który ukaże się w czwartek, tuż przed wyścigiem o GP Kanady, który krakowianin sześć lat temu wygrał. Kubica opowie w nim o życiu poza Formułą 1, wyjaśni także, dlaczego Lewis Hamilton i Fernando Alonso twierdzą, że był materiałem na mistrza świata.

Przed publikacją całej rozmowy Autosport umieścił w internecie wypowiedź Kubicy, w której ocenia ostatnie napięcia na linii Rosberg - Hamilton.

- Kiedy walczysz ze swoim kolegą z zespołu, może być bardzo ciężko. Kiedy inni kierowcy są blisko, trzeba skoncentrować się także na obronie drugiego miejsca, ale w obecnej sytuacji Nico i Lewis musieliby mieć bardzo zły dzień, by nie skończyć wyścigu na pierwszych dwóch pozycjach. Kiedy ma się większą konkurencję, musisz unikać złych dni, bo zajęcie szóstego miejsca to duża strata punktowa - mówi Kubica.

- Jeśli ktoś włączyłby się do walki, to mogłoby pomóc ich relacji, ale teraz mogą się ścigać tylko ze sobą. Mercedes ma zbyt dużą przewagę. Nie jest łatwo, ale znają się od dawna. Myślę, że nie jest tak źle, jak przedstawiają to media. Napięcia jednak nadal będą występować - to normalne, gdy walczysz o mistrzostwo świata.

"Hamilton szybszy, ale szybkość to nie wszystko"

Polski kierowca twierdzi, że dużą rolę w obecnej sytuacji odgrywają Toto Wolff i Niki Lauda. - Pamiętam, gdy podczas wyścigu w Bahrajnie (Rosberg zaciekle walczył z Hamiltonem o pierwsze miejsce) kamera uchwyciła Toto. Nie chciałbym być w jego skórze. To delikatna sytuacja, ponieważ Nico i Lewis są świetnymi kierowcami z wielką przewagą nad resztą stawki.

- Jeśli zapytasz 100 ludzi, którzy znają Nico i Lewisa, powiedzą ci, że Lewis jest szybszy. Ale szybkość w Formule 1 to nie wszystko. Nico w ostatnich dwóch, trzech latach zrobił wielki postęp, szczególnie jeśli chodzi o podejście do wyścigów - kończy Kubica.

Po pięciu wyścigach w Formule 1 liderem klasyfikacji generalnej jest Nico Rosberg, który o cztery punkty wyprzedza Lewisa Hamiltona. Trzeci Fernando Alonso traci do Niemca już 61 punktów. W ten weekend wyścig na torze w Montrealu. Relacja na żywo w niedzielę od 20 w Sport.pl

Kubica w czwartek zaczyna Rajd Sardynii. Relacje na żywo w Sport.pl

Najszybsze i najpiękniejsze kobiety w motosporcie [ZDJĘCIA]