Rajd Argentyny. Kubica już po pierwszych testach. Najszybszy Hirvonen

Robert Kubica przejechał trzy odcinki testowe przed Rajdem Argentyny. ?Jedzie się dobrze? - można przeczytać na jego oficjalnej stronie. Najszybciej trasę pokonał Mikko Hirvonen, od którego Polak był wolniejszy o 2,2 sekundy. Relacja na żywo z pierwszego odcinka o godz. 21 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.
Najszybszy na dwóch pierwszych odcinkach testowych (kierowcy muszą zaliczyć minimum dwa takie przejazdy) był Jari-Matti Latvala. Na pierwszym Kubica był dziewiąty i miał do Fina 5,5 sekundy straty. Na drugim również wykręcił dziewiąty czas, ale strata była już mniejsza o 3,5 sekundy. Trzeci shakedown Polak przejechał jeszcze szybciej - poprawił się o 1,6 sekundy. Od ostatecznie najszybszego Hirvonena, który na czwartym przejeździe wykręcił czas 2.31,7 Kubica był wolniejszy o 2,2 sekundy i "zajął" ósme miejsce.

Wyniki odcinków testowychPrawdziwe zmagania w Rajdzie Argentyny zaczną się jednak dopiero o godzinie 21 od sześciokilometrowego superoesu w Villa Carlos Paz. Dla Kubicy będzie to pierwszy start w tej imprezie. Kilka dni temu Polak przekonywał, że szarżować nie zamierza, a liczy się dla niego dojechanie do mety. - Jeżdżąc na szutrze, muszę się bardziej skupiać na tym, by dojeżdżać do mety, a nie na tym, by jechać jak najszybciej. Kilka kroków w tył nie zrobi mi żadnej szkody - mówił wtedy.

Kubica w Argentynie zadebiutuje, natomiast dla jego pilota będzie to szósty start w tej imprezie. Szczepaniak z Michałem Kościuszką w 2009 roku triumfowali w klasyfikacji JWRC. Najlepszym rezultatem dotychczas uzyskanym przez polską załogę jest siódme miejsce wywalczone przez Krzysztofa Hołowczyca i Macieja Wisławskiego w 1998 roku. Rajd będzie rozegrany w prowincji Cordoba, bazą jest Villa Carlos Paz. Zaplanowano 14 odcinków specjalnych o łącznej długości 406 km. To rekord w rajdowych MŚ. W sumie do przejechania będzie ponad 1400 km.

Zespół rajdowy od kuchni. Jak oni to wszystko przewożą?